31/03/2020

 VALİLİK BELEDİYE VE SAĞLIK ÇALIŞANLARININ KORONAVİRÜS MÜCADELESİ

          Koronavirüs denilen küresel belanın kaçınılmaz olarak ülkemizi ve Iğdır’ı vuracağını öngören yetkililer olanca imkanları ile çalışıp çabalayıp halkı bu musibetten en az hasar alarak geçiştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

          Bu çalışmada hiç kuşkusuz ağırlık, sağlık çalışanlarındadır.Gece gündüz demeden bunlar hastalar ile ilgileniyor ve insanları sağaltmaya, sağlıklarına kavuşturmaya çalışıyorlar.

          Yetkililer ve halk bunların özverili çalışmalarını yakından görüyor ve ALKIŞ ile duygularını ,minnet ve şükranlarını belirtiyorlar.

          Yetmez.

          Derim ki, bunlar böylesine çalışıyorlar. Alkış tamam. Moral vermek, tamam, Teşekkür tamam. Ama bunların maaşlarına, ödeneklerine, derecelerine, ikramiyelerine veya benzeri kalemlere maddi katkılar yapılsa fena mı olur.

          Sanırım bu konuda çalışmalarda var.

          Bu noktada sağlık çalışanları arasında ayrım yapılmaksızın taltif ve ikramiye yapılmalıdır.Hastanede yalnızca doktor hemşire çalışmıyor ki.Teknisyeni var.santralcisi,temizlikçisi,memuru var.Bunlarda aynı ortamda gece gündüz evlerine çocuklarına hasret bir biçimde çalışmaktadırlar.Ve bunlar, doktorların tali yardımcıları olsalar bile en az onlar kadar çalışmakta ve RİSK altına girmektedirler.

          O halde devletimiz,yöneticilerimiz bunların maaşlarına ayrım gözetmeksizin bulunmalıdır.

          Devamla,emniyet mensupları hiç işleri olmayan konularla ilgilenmekte ,her yere koşturmaktadırlar.

          Devamla belediye personeli.temizlik işçilerinden tutunuz,zabıtadan tutunuz amirinden memurun kadara herkes bu konuya odaklanmış,Ve ekstradan çalışmakta ve bunlarda risk altında kalmaktadırlar.

          Belediye çalışanlarına da yukarıda değindiğim gibi bir ikramiye, bir taltif, bir ödül verilmesi çok yerinde olacaktır.Biliyorum bu arkadaşlar görevlerini yapıyorlar ve böyle bir beklentileri yoktur ama olsun.Hem bu arkadaşların çalışma şevkleri artırılmış olur hem de bir nebze emeklerinin karşılığı verilmiş olur.

          Valiliğin ve Belediye Başkanının bu dediklerimi bir düşünmelerinde,değerlendirmelerinde  yarar görüyorum.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir