31/12/2019

30.12.2019

Değerli Iğdırlı Hemşehrilerim,

Her yeni yılla birlikte umutların tazelenip iyimser beklentilerin artarak, daha gelişmiş, kalkınmış ve müreffeh bir Türkiye’de yaşamak hepimizin ortak dileğidir. Iğdır’ımızı, ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmanın bütün güzelliklerine çıkarabilmek müreffeh Türkiye hedefinin de bir parçasıdır.

Yeni yılda ülkemizin kalkınmada daha ileri gitmesi, refah ve huzur ortamının devam etmesi en büyük temennimizdir. Iğdır Valiliği olarak yeni yılda Iğdır’ımızın önüne yeni ufuklar açma, gelişimine ivme kazandırma, mevcut sevgi ve kardeşlik ikliminin korunması, güçlendirilmesi konusunda azim ve kararlılığımızı sürdüreceğiz.

Değerli Hemşehrilerim,

Şüphesiz ki, her yeni yıl umut ve beklentileri de beraberinde getirmektedir. Bu bakımdan geleceğimizin ümit ettiğimiz gibi olması için hepimize önemli görevler düşmektedir. Kötülükleri tamamen yok edemesek de iyilikleri çoğaltma gayretiyle çalışmalıyız. Umudumuzun, heyecanımızın, millet olma bilincimizin ve kardeşliğimizin hiç kimse ve hiçbir güç tarafından zedelenmesine asla izin vermemeliyiz.

Gönül dostu Yunus Emre’nin: ‘’Biz gelmedik dava için, bizim işimiz sevgi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik.’’ sözünü hayatımızın merkezine koyarak; dünyada acı çeken çocuklar başta olmak üzere yerinden yurdundan edilmiş, zulme uğrayan, açlık çeken, yoksulluk içinde yaşayan tüm insanlara da umut olması, sıkıntılarının son bulması dileğiyle; yeni yılın ülkemize milletimize tüm insanlığa huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir