07/09/2020

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “Koronavirüs Denetimleri” konulu genelge gönderdi. 

Valiliklere gönderilen genelgeye göre, ülke genelinde tüm yaşam alanlarında en kapsamlı Kovid-19 tedbirleri denetimi yapıldı.
Denetimler, konaklama tesisi, alışveriş merkezi, pazar yeri, sosyete pazarı, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikah yeri, berber/kuaför/güzellik merkezi, internet kafe/salonu ve elektronik oyun yeri, park/piknik alanı, lunapark/tematik park ve taksi durakları ile şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları ve taksiler başta olmak üzere tüm yaşam alanlarını kapsayacak şekilde planlandı.
Vali/Belediye Başkan V. H. Engin Sarıibrahim, İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda tüm ülkede uygulanan COVİD-19 tedbirleri kapsamında ilimizdeki denetimlere katılarak gerekli tedbirlerimizi aldık.”dedi.
Vali/Belediye Başkan V. H. Engin Sarıibrahim, Iğdır’lı vatandaşlarımızın, Maske, Mesafe ve hijyen kurallarına uymaları gerektiğini belirtti. 
Vatandaşlar ise, yapılan denetimden son derece memnun olduklarını belirterek sağlığımız için maskelerimizi takmalıyız şeklinde konuştular. 

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir