Vali H. Engin Sarıibrahim’den Çanakkale Zaferi Mesajı

1 yıl önce
178 kez görüntülendi

Vali H. Engin Sarıibrahim’den Çanakkale Zaferi Mesajı

18/03/2021

Tarih boyunca bağımsızlığını her şeyin üstünde tutan aziz milletimiz, esaret altında yaşamayı hiçbir zaman kabul etmemiş, kutsal vatan topraklarını her şart altında canı pahasına korumasını bilmiştir. Tarihimizin bu şeref sayfalarından biri de 106 yıl önce Çanakkale’de yazılmıştır.

Şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi, yaklaşık bir asırdır aziz milletimizin göğsünde şeref madalyası gibi parlamaktadır.
Çanakkale, milletimizin küllerinden doğup yeniden şahlandığı vatan toprağıdır. Çanakkale, mukaddesat uğruna şehit olmayı en yüce mertebe bilen bir neslin zaferidir. Çanakkale, Anadolu’nun dört bir yanından kadınıyla erkeğiyle, 7’den 70’e vatan aşkıyla tek yürek olan milletimizin birliğinin ve kardeşliğinin nişanesidir.
Türk milleti olarak, bu mukaddes toprakları kanıyla ve canıyla vatan kılan her bir şehidimizi daima minnet ve şükranla yâd ediyor ve bu mukaddes toprakları kanıyla ve canıyla vatan kılan aziz şehitlerimize, emanetlerine ve bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizi ebediyen sahip çıkacağımızın sözünü veriyoruz.  
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü münasebetiyle,  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bir gül bahçesine girercesine toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimizi şükranla yâd ediyorum.

     Hüseyin Engin Sarıibrahim
                    VALİ

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık