Vali H. Engin Sarıibrahim, “Kar ve buzla mücadele çalışmalarında kurumlar arası koordinasyonun

1 ay önce
51 kez görüntülendi

Vali H. Engin Sarıibrahim, “Kar ve buzla mücadele çalışmalarında kurumlar arası koordinasyonun

Vali H. Engin Sarıibrahim, “Kar ve buzla mücadele çalışmalarında kurumlar arası koordinasyonun önemine değindi.”

09/12/2022

Vali H. Engin Sarıibrahim başkanlığında, “Kar ve Buzla Mücadele Koordinasyon Toplantısı” valilik toplantı salonunda yapıldı.
Kar ve buzla mücadelede paydaş kurumların yetkililerinin katılımı ile yapılan toplantıda, Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü tarafından ilimiz genelinde alınan kış tedbirlerine ilişkin sunum yapıldı.
Yapılan toplantıda özellikle Aralık ilçesi  ve Tuzluca ilçesinde yüksek kesimlerde yer alan köy yollarında olası kapanmalara karşı alınacak tedbirler görüşüldü.
Yapılan toplantıda, Yaşanan kış mevsimi ile birlikte yaşanması muhtemel yoğun kar yağışı ve soğuk havayla birlikte yaşanabilecek buzlanma sebebiyle olası can ve mal kayıplarının önlenmesi ya da en aza indirilebilmesi, müdahale çalışmalarının hızlı ve etkin yapılabilmesi, vatandaşlarımızın güvenli, rahat ve huzurlu bir ortamda yolculuk yapmalarını sağlamak, paydaş kurumlar arası koordineli çalışmayı tesis etmek amacıyla gerçekleştirilen Kar ve Buzla Mücadele Koordinasyon Toplantısında, yoğun kar yağışının ve buzlanmanın görüldüğü havalarda olumsuz durumların yaşanmaması için sürücülerin de uymaları gereken tedbirler ele alınarak geniş kapsamlı değerlendirmelerde bulunuldu.
Vali Sarıibrahim, kar ve buzla mücadele çalışmalarında olumsuz bir durum yaşanmaması için kurumlar arası koordinasyonun önemli olduğunu ifade etti. Haber: Zeki Şıktaş
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık