Ünsal: Dağlık-Karabağ’da ‘İskender M’ kullanan Ermenistan Yargılanmalı

1 yıl önce
191 kez görüntülendi

Ünsal: Dağlık-Karabağ’da ‘İskender M’ kullanan Ermenistan Yargılanmalı

14/04/2021

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel başkan yardımcısı Serdar Ünsal, Dağlık-Karabağ’da ‘İskender M’ balistik füzesi kullanan Ermenistan uluslararası mahkemede yargılanmalı ”dedi.

Ermenistan’ın Dağlık-Karabağ savaşında Rus yapımı “İskender M” balistik füzelerini sivil vatandaşlara yönelik kullanmasının suç olduğunu belirten Serdar Ünsal, kullanılan füze Ermenistan’ın savaş suçu işlediğinin en önemli kanıtıdır. Savaş suçu işlemiştir. Bu nedenle Uluslararası mahkemede yargılanıp hesap vermelidir.” şeklinde konuştu.

Serdar Ünsal,” Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan’ın Şuşa şehrinde Rus üretimi “9K720 İskender-M” tipi kısa menzilli balistik füzeyi kullandığının ispatlandığını belirterek füzeleri basın mensuplarına göstererek Ermenistan’ın ve bu füzeleri verenlerin hesap vermesi gerektiğini söylemiştir. Şimdi Ermenistan ve Rusya kullanılması yasak olan bu füzelerin hesabını Uluslararası mahkemelerde vermelidir. Dedi.

Ermenistan’ın Savaş Suçu İşlemiştir

Füzenin Ermenistan’ın savaş suçunun ispatı olduğunu belirten Serdar Ünsal,” Uluslararası mahkemeler Bu ölümcül silah Ermenistan’ın eline nasıl geçtiğini, Kimlerin verdiğini? Araştırmalı ortaya çıkarmalı suçlular yargılanmalıdır. Bu füzeler Ermenilerin gerçek yüzünü ortaya bir koymuştur. Ermeniler bu füzelerle vahşi acımasız bir katil olduklarını bir kere daha ispatlamışlar “şeklinde konuştu.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık