03/01/2020

Mesai Arkadaşımız Öğr. Gör. Ulaş Çalışır’ı Kaybettik

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu personellerinden Öğr. Gör. Ulaş Çalışır’ı geçirmiş olduğu ani kalp krizi sonucu kaybetmiş bulunmaktayız.

Değerli mesai arkadaşımız Öğr. Gör. Ulaş Çalışır’ın ani vefatı hepimizi derinden sarsmıştır. Önceki gün akşam saatlerinde aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan hocamız, Iğdır’daki hastanelerde gerekli ünitelerin olmamasından dolayı Kars’a sevk edilmiş; burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır.

Hocamızın vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevk ederken, aynı zamanda Iğdır’da anjiyo merkezinin ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Şehrimizde anjiyo merkezinin bulunmaması; Iğdır halkının büyük sağlık problemleri yaşamasına, vatandaşların gerekli tedavi hizmetini alamamasına ve dolayısıyla büyük sıkıntılar yaşamasına sebep olmaktadır. Bilindiği gibi kalp krizi şikâyetlerinde erken müdahale oldukça önemlidir. Hastaların, şehrimize yaklaşık 150 km uzaklıkta olan Kars’a veya 300 km uzaklıkta olan Erzurum’a sevk edilmesi, yollarda hayatlarını kaybetmelerine veya ileri derecede kalp yetmezliği ile karşı karşıya kalmalarına neden olmaktadır.

Bu bakımdan, hastaların sağlık hizmetlerine kendi illerinde ulaşmaları son derece önemlidir. Bu nedenle Iğdır’da kurulacak bir anjiyo merkezinin gerekliliğini bir kez daha hatırlatmak istiyor; hocamızın ailesine, yakınlarına ve Iğdır Üniversitesi camiasına baş sağlığı diliyoruz.

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir