Uluslararası Öğrencilerden Rektör Alma’ya Ziyaret

1 ay önce
6.081 kez görüntülendi

Uluslararası Öğrencilerden Rektör Alma’ya Ziyaret

Uluslararası Öğrencilerden Rektör Alma’ya Ziyaret

30/06/2022

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, lisans ve ön lisans düzeyinde öğretim gören uluslararası öğrencilerle bir araya geldi.

Görüşme esnasında öğrencilerle tek tek tanışarak sohbet eden Rektör Alma; öğrencilerin hedeflerini, Iğdır Üniversitesi ve Iğdır’dan beklentilerini dinledi.

Farklı ülkelerden gelen öğrencileri misafir etmekten mutluluk duyduğunu dile getiren Rektör Alma, “Uluslararası öğrencilerimizin eğitim hayatlarını rahat ve huzurlu bir şekilde sürdürmeleri adına elimizdeki tüm imkânları seferber ediyoruz. Ayrıca Üniversitemize daha fazla uluslararası öğrenci kazandırmak için gerekli adımları atıyoruz. Uluslararası üniversite olma yolunda kısa sürede çok önemli bir aşama kaydettiğimize inanıyorum.” dedi.

“Uluslararası Öğrenciler ile İlgili Ciddi Çalışmalar Yaptık”

Göreve başladığı 2017 yılından bugüne uluslararası öğrenciler konusunda ciddi çalışmalar yaptıklarını belirten Rektör Alma, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Göreve geldiğimizde Üniversitemizde dört ya da beş uluslararası öğrencimiz vardı. Bugün 800 civarında uluslararası öğrenciye eğitim veriyoruz. Bu, bizim için gurur verici bir durum. Üniversitemiz eğitim-öğretim kalitesi, donanım ve kampüs hayatı gibi konularda öğrencilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verecek altyapıya sahip. Üniversite olarak uluslararası öğrencilerimize her türlü konuda destek olmaya ve onlara sunacağımız fırsatları her geçen gün artırmaya gayret ediyoruz.”

Program, Rektör Alma’nın değerlendirmelerinin ardından karşılıklı görüş alışverişi ve soru-cevap bölümü ile sona erdi.

Aşağıdaki iki sekme aşağıdaki içeriği değiştirir.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık