TUTULMAZ; MUHTARLAR GÜNÜNDE ADAYLIĞINI AÇIKLADI

3 ay önce
146 kez görüntülendi

TUTULMAZ; MUHTARLAR GÜNÜNDE ADAYLIĞINI AÇIKLADI

TUTULMAZ; MUHTARLAR GÜNÜNDE ADAYLIĞINI AÇIKLADI

22/10/2022

19 Ekim Muhtarlar günü münasebetiyle dün bir toplantı tertip eden Ak Parti eski İl başkanı ve 27. Dönem Ak Parti Milletvekili adayı olan Av. Ahmet Tutulmaz, toplantıda hem Milletvekili aday adaylığını açıkladı, hem de Cumhur İttifakı Milletvekili ile HDP Milletvekiline ağır eleştiriler getirdi.

Yemekli Toplantıya Ak Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz, İl Yönetimi, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, Muhtarlar Dernek Başkanları ve Iğdır Merkez, İlçe ve Köy muhtarları katıldı.

Toplantıda Ak Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz, Tuzluca  Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan, Aralık Belediye Başkanı Mustafa Güzelkaya, Türkiye Muhtarlar Derneği Iğdır Şube Başkanı Mikail Ud ile Karakoyunlu Muhtarlar Derneği Başkanı Caner Aydın birer konuşma yaptılar.

Konuşmacılar  muhtarların toplumdaki önemine dikkat çekerken, 2023 yılında yapılacak seçimlerde toplumun sorunları çözüm odaklı bir tercih yapılaması konusunda muhtarların rol almasını istediler.

Ak Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz; “Bizler hizmet aşkıyla elimizden gelen hizmeti halkımıza yapmaya çalışıyoruz. Bartın Amasra’da kömür madeninde hayatını kaybeden 41 işçiye Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum.19 Ekim Muhtarlar gününüzü bu vesile ile kutlamak istiyorum. Bugün burada tek bir hedefimiz var oda memleket sevdası bu sevda hepimizi birbirimize kenetliyor. Bir diğeri ise memlekete olan hizmet aşkı. Bu aşkı ileriye taşımak için önümüzde 2023 seçimi var. Bu seçim bizim için memleketimiz için çok önemli önümüzde bir Cumhur ittifakı var ve birde ayrı bir gurup var. Herkes kendi yapması gerekeni yapıyor. Bizler hizmet aşkıyla elimizden gelen hizmeti halkımıza yapmaya çalışıyoruz. Karşıki guruplar ise Almanya İngiltere gibi ülkelere bizi şikayet ediyorlar. Geçtiğimiz günlerde birisi Amerika’ya gitti kimin elini öptüğü belli değil. Biz dolu dizgin 2023’e gidiyoruz parti olarak elimizden geleni yapıyoruz.
Ak Parti iktidarı olarak vatandaşımıza her türlü hizmeti vermeye çalışıyoruz. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Dış düşmanlarımız rahat durmuyor. 21 yılda Iğdır’a yapılan hizmetler ortadadır. Havaalanı, Üniversite, su şebekesi, altyapı kanalizasyon, atık su projesi ve il başkanlığım döneminde yapılan 20 okul yurt gibi yatırımlarla Iğdır’ın bütün sorunlarını çözüyoruz. Sağ olsun Cumhurbaşkanımız elinden geleni yapıyor tabi ki bu süreçte halk olarak bizler ne yapacağız. Fedakarlık yapacağız. Bizler 2023 seçimlerinde fedakarlık yapmazsak hayatlar kaybolur. İnsanlar zor duruma düşer. Ve bunun altını tekrar doldurup düzeltme şansımız olmaz. Fedakarlık yaparsak eğer dünya sıralamasında en üst seviyelerde yer alan ülke ve onun yanında yer alan bir lider Recep Tayyip Erdoğan olacaktır. “dedi.

  AHMET TUTULMAZ, AK PARTİDEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI İLAN ETTİ
TUTULMAZ,”SEÇİLMİŞ İKİ MİLLETVEKİLİNE ARAYIP ULAŞAN VARMI YADA SİZİ ARAYIP SORDULARMI…?

Av. Ahmet Tutulmaz ise  muhtarlarla İl Başkanı olduğu dönemden bu yana kurduğu bağın devam ettiğine vurgu yaptı. Tutulmaz konuşmasında 2018 yılında yapılan milletvekili seçimini az oy farkıyla kaybetmesine rağmen, seçimi hiç kaybetmemiş gibi o günden bugüne vatandaşın her sorunu ile yakından ilgilendiğini, muhtarlar üzerinden köylerimizin sorun ve problemleriyle ilgilendiğini belirtti.

Ahmet Tutulmaz; “Eğer önümüzdeki seçimde aday olacaksam bunu ancak muhtarların destek vermesi durumunda düşünebilirim.” Dedi.
Konuşması sık sık muhtarlar tarafından alkışlanarak desteklenen Tutulmaz, gördüğü ilgi karşısında memnuniyetini dile getirdi.
Tutulmaz konuşmasının devamında: “Toplum tarafından seçilen vekillerin bu süre içerisinde toplumdan uzak kaldığını, ilin ve köylerin sorunlarıyla ilgilenmediklerini, yaz tatilinde dahi ilde kalmadıklarını, Vekillerin yokluğunda bulunan boşluğu kendilerinin doldurduğunu, Muhtarların bu gününde muhtarları arayıp sormayan, onlarla bir araya gelmeyen vekillerin vatandaştan uzak olduğunu belirtti.” Tutulmaz, Seçilmiş olan arkadaşlarımız somut bir hizmet getirdiler mi, bizler oy kullanıyoruz iki kişi Ankara’ da maaş alsın diye mi? 5 yıllık emeğimize yazık değil mi? Bu topluma yazık değil mi? Vatandaş bu sorundan az etkilense de en büyük etkilenen muhtarlarımız oluyor, belediye başkanlarımız, il genel meclis üyeleri etkileniyor. Çünkü vatandaş hizmet bekliyor. Hizmet gelmeyince sizin de eliniz zayıflıyor. dedi.

   Aralık Belediye Başkanı Mustafa Güzelkaya ” Muhtarlarımızın omuzundaki yük çok ağırdır” dedi.
Aralık Belediye Başkanı Mustafa Güzelkaya, Bu güzel ve anlamlı programı düzenleyen geçmiş dönem Ak Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz’a huzurlarınızda  teşekkür etmek istiyorum. Muhtarlar demokrasinin temel taşıdır. Bu nedenle muhtarlarımız bizim için çok kıymetlidir. Muhtarlarımızın ve Belediye başkanlarımızın tek amacı var oda halka hizmet etmektir. Bizlerde halka hizmet etmek için buradayız. Allah işinize suret versin çünkü Muhtarlarımızın omuzlarındaki yük çok ağırdır. Bizlerde bu yükün farkındayız. Bu zorlukları aşmak için birlik olmalıyız.” dedi.

BAŞKAN TÜRKAN” IRKÇILIĞA SON VERELİM” BİRLİK İÇİNDE OLALIM”
Tuzluca  Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan, “Irkçılığa karşı durmak, birlik beraberlik içerisinde bulunmak Allah rızası için hepimizin boynunun borcudur.“ dedi.
Başkan Türkan, şöyle ki köyümüzde, mahallemizde, evinde yemek pişmeyen bir aile varsa devletimizden yardım alamayan bir sakat varsa devletimizin imkanlarından sosyal yardımlarından yararlanamayan hasta ya da yaşlı varsa bunun vebali muhtarın ve belediye başkanının boynunadır. Ahirette öncelikle bizden bunun hesabını soracak. Vazifelerin görevlerin makamların paranın malın mülkün bugün var yarın yok olduğu bir dünyada geçici dünya hayatında Rabbim bizlere layıkıyla vazife yapabilmeyi, görevli olduğumuz mıntıkalarımızda o garip vatandaşlarımıza beli bükük yaşlılarımıza, hasta yatağında bir yardım, bir imkân bekleyen ya da yoklu içinde kıvranan fakir, gariban vatandaşlarımıza dokunabilmeyi Rabbim bizlere onlara hizmetin gitmesine vesile olabilmeyi nasip etsin.
Kıymetli muhtarlarım tabi bunla bitmiyor. Vazifelerimiz köyümüze, mahallemize, beldemize hizmet noktasında da çok büyük vebal ve sorumluluk altındayız. Iğdır ovası gibi inanılmaz ve güzel bir ova üç milyarlık Hristiyan alemi için kutsal olan bir Ararat dağı eski ismiyle Ararat yeni ismiyle Ağrı Dağı ki oda ayrı bir konu Ağrı Dağına Ağrı sahip çıkıyor Ağrı isminde olduğu için. Ararat Iğdır’ın sınırları içerisinde Ağrıdan Ağrı Dağını göremezsiniz ama Iğdır’dan oda ayrı bir konu. Ağrı Dağı gibi üç milyar Hristiyan’ın kutsal saydığı bir dağ bizim Iğdır’ımızın sınırları içerisinde. Iğdır Ovası gibi inanılmaz normal şartlarda su imkanı olsa bir kibrit çöpü atsanız ağaç olacak bir verimli toprak. Tarihi geçmişine baktığımız zaman m.ö. 1500 yılından 3500 yıllık bölgede yerleşim var. Arkeolojik kalıntılardan bu anlaşılıyor. Bu güzel memleketin layık olduğu hizmeti alamadığı hususunda eminim hepiniz benimle aynı görüştesiniz. Hak ettiği hizmetleri alıyor mu? Sevgili muhtarlarım bu memleket. Organize sanayide birkaç tane fabrika var. Yeterli mi? Hayır. Halkımızın yüzde doksanı tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı, tarım konusunda sulama problemi var. Hayvancılık konusunda, yayla problemleri var. Köylerimizin, hepinizin yaşadığı mera problemleri var. Aslında bunun çözümü var. Çok kolay iki tane kural var. Birincisi iktidarın gücünü kullanmak. İkincisi de seçtiğimiz belediye başkanının, milletvekilini proje bazlı seçmek. Sayın milletvekili adayı sen ne yapacaksın? Hele söyle bir bize. Sayın belediye başkanı sen ne yapacan? Bize bir anlat. Başta siz seçilmiş köy ve mahallelerin içerisinden yüzbinlerce insanın oyunu almış, çıkmış, seçilmişlerimizin, biz belediye başkanlarının ve milletvekillerinin, adaylarının yakasını tutmanız lazım. Çok özür diliyorum hepinizden. Ama biz bunu yapmak yerine Kürt ve Azeri adayı üzerine yoğunlaşıyoruz. Gerçekçi olalım. Burda oturup sus pus sözde birbirimizi kandırmayalım. Hepimiz suçluyuz. Ben, sen, o, biz, siz, onlar. Bu günah hepimizin boynunadır. Bu memlekete bu hizmet gelmemişse, dünyanın bu özel coğrafyası hak ettiği yerde değilse bu vebal hepimizin boynuna olduğunu düşünüyorum. Malumunuz bir zamanlar iblis kişisel ibadetiyle Rabbin huzuruna inip çıkıyordu. Rabbimin huzurundan kovuldu. Niye biliyor musunuz? Sevgili muhtarlarım. İşlediği suç neydi? Irkçılık yapmış. Şeytani ırkçı duygu tarih boyunca milyonlarca, yüzmilyonlarca yıl… En son 2. Dünya Savaşında elli dört milyon insanı yok eden bu ırkçılık maalesef Ortadoğu Coğrafyasına ve bizim ülkemize de bir şekilde bu hastalık bulaştırıldı.
Sözüm ona ki seçimlerde nasıl ki alaya, tabura, bölüklere, takımlara, mangalara ayrılması o askeri birliğin içerisinde kavga sebebi değil. Ayrışma sebebi değil. Rabbimin de insanları kavim kavim yaratması, farklılıkların olması ayrışma sebebi değil. Bilakis birlik beraberlik sebebi olmalıdır. Hele hele çok değil yüz yıl önce bu İlimizde Ermeni mezalimine muhatap olmuş bölgenin sakinlerinin, şehit, gazilerinin, kahramanlarının torunları olarak bizlere de euzu besmele çekip birlik beraberlik içerisinde daha iyi yarınlar için, çocuklarımızın geleceği için, bu aziz her karışı memleketimin şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklarımızın sahipleri olarak elimizden geleni yapmak, ırkçılığa karşı durmak, birlik beraberlik içerisinde bulunmak Allah rızası için hepimizin boynunun borcudur. Hepinizi tekrardan en içten saygılarınla selamlıyorum. Saygılar sunuyorum. Tekrardan muhtarlar gününüzü kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardında verilen yemekle program sona erdi. Yemek sonrası Başkan Tutulmaz ile birlikte hatıra fotoğrafı çeken muhtarlarla ve misafirleriyle tek tek ilgilenerek uğurladı. Haber: Ali ŞIKTAŞ

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık