TUNCAY GÜNEŞ “IĞDIR GAZETE MATBAASINA HAYIRLI OLSUN

1 yıl önce
345 kez görüntülendi

TUNCAY GÜNEŞ “IĞDIR GAZETE MATBAASINA HAYIRLI OLSUN

 TUNCAY GÜNEŞ “IĞDIR GAZETE MATBAASINA HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİNDE BULUNDU

28/05/2021

Bu gün saat 14’de Tuncay Güneş Öğretmenevi karşısı, Aras Kargo yanında, yeni işyerine taşınması nedeniyle Iğdır Gazetesi’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak inceliğini gösterdi.

Gökhan Hacıkasımoğlu (Şıktaş) Tuncay Hocasını karşıladı. İkramlardan sonra Hoca Öğretmen anıları yad edildi.

Tuncay Güneş, öğretmenliğinde eğitimin ve branşının hakkını veren mümtaz meslektaşlardan birisidir. Gerek öğrencileri eğitmede, gerek disiplin konusunda ve gerekse idareci olarak öğrencilerine yaklaşımındaki çıta yüksekliğini iyi bilirim. Zira çocuklarımın öğretmeniydi. Gökhan’da o günleri hatırlatarak öğretmenine olan sevgi, saygı ve şükranlarını hassaten belirtti.

Sohbet gazete üzerinden devam etti. Gökhan gazetenin belli bir çizgisi olacağını ve bu çizgiden sapmayacağını vurguladı ve çizginin evrensel basın normları olduğunu, basın ahlak yasa ve ilkelerine harfiyen riayet edeceklerini, halkın haber alma ve bilgilendirilmesi konusunda hareket edeceklerini, idare ile vatandaş arasında bir köprü ve iletişim aracı olacaklarını belirtti.

Makine ve teçhizatında yenileneceğini ve ondan sonra kolları sıvayacağını söyleyen Gökhan Hacıkasımoğlu her iki hocasından da tam not aldı.

Tuncay Güneşin birkaç kimliği vardır. Öğretmendir. Esnaftır. Şehirlerarası otobüslerde kaptanlık yapmıştır.

Kamiloğulları Tüketim Malları Sanayi Ticaret Limited şirketinin yöneticisidir. Dürüstlüğü, güler yüzlülüğü bir yana, defalarca Iğdır vergi rekortmeni olmuş ve Valilik-Defterdarlıktan plaket almıştır. Dolayısıyla esnaf olarak, esnafın halinden anlayan birisi olarak, Iğdır Gazete ve Matbaasını ziyaretini bu bağlamda değerlendirmek gerek.

Tuncay Güneş aynı zamanda İYİ Parti Iğdır İl Kurucusudur. Kurucu Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Partinin üyesidir. Bu kimliğini Gökhan bilmediğinden hocasının, ”Iğdır’da partilerin durumu nedir? sorusuna samimiyetle cevap verdi ve İYİ Partinin Iğdır’da yükselişte olduğunu ve bunu her vesile ile gözlemlediğini söyledi. Bu da yansız tarafsız bir gözlemcinin ifadesi olarak oldukça önemlidir.

Bu minval üzere ziyaret tamamlandı. Gökhan, hocasını arabasına kadar eşlik ederek uğurladı.

 

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık