“Topraktan Gelenler Sergisi” açıldı.

2 hafta önce
66 kez görüntülendi

“Topraktan Gelenler Sergisi” açıldı.

Iğdır Üniversitesi, Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Iğdır Halk Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında  “Topraktan Gelenler Sergisi” açıldı.

23/05/2023

Suça sürüklenen çocukların ve genç hükümlülerin boş zamanlarının yapılandırılması, becerilerinin geliştirilmesi ve sosyalleşmelerinin sağlanması amacıyla bir sergi düzenlendi.

 

Serginin açılışına, Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Serkan Başaran, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Han Karacaoğlu, Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim’in Eşi Hatice Sarıibrahim, akademisyenler ve vatandaşlar katıldı.

 

Söz konusu sergide, Iğdır Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Torna ve Çini Seramik İşleme atölyelerinde eğitim alan 10 yükümlü tarafından çeşitli sanat eserleri de yer aldı.

 

Eğitim sonucunda hükümlüler tarafından hazırlanan ürünler, Iğdır Adliyesi ek hizmet binasında sergilendi.

 

Serginin ardından açıklamalarda bulunan ve projenin amacı hakkında bilgi veren akademisyenlerimiz, projenin hükümlülerin kendilerini geliştirmeleri ve ruhsal olarak iyi hissetmeleri  noktasında çok önem arz ettiğini ifade ettiler.

 

Sergi, müzik dinletisinin ardından hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

The following two tabs change content below.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık