PTT AŞ GENEL MÜDÜRÜ HAKAN GÜLTEN 7 ARALIK DÜNYA MEKTUP YAZMA GÜNÜ’NÜ KUTLADI

2 ay önce
60 kez görüntülendi

PTT AŞ GENEL MÜDÜRÜ HAKAN GÜLTEN 7 ARALIK DÜNYA MEKTUP YAZMA GÜNÜ’NÜ KUTLADI
PTT AŞ GENEL MÜDÜRÜ HAKAN GÜLTEN 7 ARALIK DÜNYA MEKTUP YAZMA GÜNÜ’NÜ KUTLADI

07/12/2023

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Dünya Mektup Yazma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren PTT’nin mektuplaşma kültüründeki özel konumuna dikkat çekti.

Gülten, yaptığı açıklamada “Şirket olarak, iletişimde teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve bu doğrultuda vatandaşlarımıza modern iletişim imkânları sunuyoruz. Ancak unutmamalıyız ki, mektuplaşma kültürü geçmişimizin bir parçasıdır ve bu kültürü yaşatmaya kararlıyız.” dedi.

 “PTT ÜLKEMİZDE MEKTUPLAŞMA KÜLTÜRÜNÜN MERKEZİNDE”

PTT AŞ’nin ülkemizde mektuplaşma kültürünün merkezinde bulunduğunu ve 2002 yılında hayata geçirilen “2023’e Cumhuriyetimizin 100. Yılına Mektup” kampanyası kapsamında vatandaşların 21 yıl sonrasına mektup gönderdiklerini söyleyen Gülten, mektupların sahiplerine ulaşmasıyla birlikte kampanyaya karşı ilginin yoğun olduğunu belirterek:

“Cumhuriyetimizin 100. Yılına Mektup Kampanyası, vatandaşlarımızın geçmişteki günlük yaşamlarını, düşüncelerini ve duygularını geleceğe taşıyarak sevdiklerine bir miras bırakmalarını sağlamak ve Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak amacıyla başlatıldı. Bu kampanya ile vatandaşlarımızdan 2002 yılında emanet aldığımız 40 bine yakın mektubu, 21 yıl muhafaza ettik ve bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızda mektupların dağıtımına başladık.” ifadelerini kullandı.

“MEKTUPLARI ALAN VATANDAŞLARIMIZIN DUYGULARI BİZLERİ MUTLU ETTİ”

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten geri dönüşlerin oldukça duygusal ve anlamlı olduğunu belirterek açıklamasının devamında “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nun da büyük önem verdiği “Cumhuriyetimizin 100. Yılına Mektup Kampanyası’na” dair olumlu geri dönüşler aldık ve bu durum bizi oldukça mutlu etti. Mektuplarını teslim alan vatandaşlarımız; annelerinden, babalarından, kardeşlerinden veya sevdiklerinden aldıkları mektuplarla anılarını yeniden canlandırdıklarını ifade etti. Mektupların gönderildiği kişilerin duygularının yanında, 2002 yılında mektup yazarak Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te mektubunun teslim edilmesini heyecanla bekleyenler de vardı. Onların heyecanını paylaşmak da bizler için çok keyifli ve anlamlıydı. Süreç boyunca bizlere desteklerini esirgemeyen ve her zaman yanımızda olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. Gülten, adres bilgilerinin değişmesi ya da adreslerde yaşanan karışıklıklar nedeniyle bazı mektupların teslim edilemediğini ifade ederek “Bize emanet edilen tüm mektupların teslim edilmesi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ile birlikte büyük gayret gösteriyoruz. Bu nedenle adres güncellemesi yapmak isteyen vatandaşlarımızın iş yerlerimize gelerek dilekçe vermeleri halinde, mektuplarını kendilerine veya diledikleri adrese ulaştıracağız” dedi.

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten açıklamalarının sonunda, mektup yazma geleneğinin insanların duygusal bağlarını kuvvetlendiren eşsiz bir iletişim aracı olduğunu vurgulayarak, “Tüm mektupseverlerin 7 Aralık Dünya Mektup Yazma Günü’nü kutluyor, tüm vatandaşlarımızı bu özel günde duygularını kağıda dökmeye ve mektup göndermeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Loading

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık