Endonezya Büyükelçisinden Rektör Alma’ya Ziyaret

2 hafta önce
50 kez görüntülendi

Endonezya Büyükelçisinden Rektör Alma’ya Ziyaret

Endonezya Büyükelçisinden Rektör Alma’ya Ziyaret

24/05/2023

Endonezya Türkiye Büyükelçisi Lalu Muhamad Iqbal, Iğdır ziyareti kapsamında Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı makamında ziyaret etti. Söz konusu ziyarette, Türkiye ile Asya ülkeleri arasındaki eğitim alanında yapılacak iş birliklerinin önemine dikkat çekildi.

Uluslararasılaşma hedefi doğrultusunda son zamanlarda önemli atılımlar yapan Iğdır Üniversitesi, bu yöndeki çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Endonezya Türkiye Büyükelçisi Lalu Muhamad Iqbal ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayarak bir görüşme gerçekleştirdi.

Türkiye ile Asya ülkeleri arasındaki ilişkilerin her geçen gün geliştiğinin vurgulandığı görüşmede, eğitim alanında yapılacak iş birliklerinin önemine dikkat çekildi.

Iğdır’da bulunmaktan ve üniversiteyi ziyaret etmekten dolayı memnuniyetini dile getiren Büyükelçi Iqbal, Iğdır Üniversitesinin bölgesinde çok önemli çalışmalara imza attığını ifade etti.

Büyükelçi Iqbal ayrıca Iğdır Üniversitesi ile Endonezya’daki üniversiteler arasında gerçekleştirilen öğrenci – akademisyen değişim programlarının, iki ülke arasındaki dostluğu pekiştirdiğini vurguladı.

Kardeş ülke olarak gördükleri Endonezya’nın Büyükelçisi Lalu Muhamad Iqbal’ı Iğdır Üniversitesinde ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Rektör Alma ise geçtiğimiz aylarda Universitas Negeri Malang ile imzalanan protokol hakkında bilgilendirme yaptı.

Endonezya’da bulunan Üniversiteler ile ilişkileri geliştirme hedeflediklerini sözlerine ekleyen Rektör Alma, ikili görüşmeler doğrultusunda gerekli iş birliği anlaşmaları ve değişim programlarının devam edeceğinin sinyalini verdi.

Ziyaret, yapılan görüşmenin ardından hediye takdimi ve başarı dilekleriyle sona erdi.

The following two tabs change content below.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık