6 Şubat Depremlerinde Hayatını Kaybeden Hemşireler ve Emekçi Sağlıkçılar Anısına Ağaç

9 ay önce
84 kez görüntülendi

6 Şubat Depremlerinde Hayatını Kaybeden Hemşireler ve Emekçi Sağlıkçılar Anısına Ağaç

6 Şubat Depremlerinde Hayatını Kaybeden Hemşireler ve Emekçi Sağlıkçılar Anısına Ağaç Dikildi

26/05/2023

Iğdır Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından “12-18 Mayıs Dünya Hemşireler Haftası” kapsamında 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden hemşireler ve emekçi sağlıkçılar anısına ağaç dikimi etkinliği düzenlendi.

 

Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, akademik ve idari personeller, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Program ilk olarak depremde hayatını kaybeden sağlık personellerimiz anısına duaların okunmasıyla başladı. Ardından fidanlar, Rektör Alma ve katılımcılar tarafından toprak ile buluşturuldu. Program dikilen fidanlara can suyunun verilmesiyle sona erdi.

 

“İmkânlarımız Dâhilinde Her Türlü Desteği Vermeye Devam Edeceğiz”

 

Programın ardından konuya ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaşan Rektör Alma, başta öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet diledi.

Rektör Alma konuşmasının devamında ise “Dikilen fidanlar ile hayatını kaybeden sağlık personellerinin ve tüm vatandaşlarımızın hatırasını yaşatmak istiyoruz. 6 Şubat tarihinden itibaren Iğdır Üniversitesi olarak deprem bölgesindeki vatandaşlara ve şehrimizde misafir ettiğimiz depremzedelere her türlü desteği sağladık. Bundan sonra da maddi ve manevi olarak imkânlarımız dâhilinde her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Haber: Fırat Akkuş

Loading

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık