Tiyatro Oyununu İzlemek İsteyenler Bilet Yerine Gıda Aldı!

3 hafta önce
54 kez görüntülendi

Tiyatro Oyununu İzlemek İsteyenler Bilet Yerine Gıda Aldı!

Tiyatro Oyununu İzlemek İsteyenler Bilet Yerine Gıda Aldı!

07/01/2023

Iğdır Üniversitesinde ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunmak için “Huzurevi Fenomenleri” isimli bir tiyatro gösterisi düzenlendi. Oyunu izlemek isteyenlerin biletleri, yanlarında getirdikleri gıdalar oldu.

Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümü 2. Sınıf öğrencileri ve beraberindeki Yardımlaşma Tiyatrosu ekibi tarafından Sosyal Sorumluluk Dersi kapsamında yardıma muhtaç öğrenci ve ailelere gıda yardımı amacıyla bir tiyatro gösterimi gerçekleştirildi.

“Gıdanı Getir İzle” sloganıyla gerçekleşen tiyatro gösterisi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Ardından GÖYAP Öğrenci Topluluğu Başkanı Kıyasettin Eren, programın amacına ilişkin bir açılış konuşması yaptı.

Tiyatro oyununu izlemek isteyenlerin yanlarında getirdikleri bakliyatları, ihtiyaç sahibi hanelere ve öğrenci evlerine ulaştıracaklarını vurgulayan Eren, “Bu sadece bir tiyatro oyunu değil, aynı zamanda bir yardım kampanyası. Bugün bizleri izleyerek ihtiyaç sahiplerinin de yüreklerine dokundunuz. Başta emek veren öğrenci arkadaşlarımız olmak üzere gıda yardımında bulunup oyunumuzu izlemeye gelen siz değerli misafirlerimiz, yardımda bulunup şuan aramızda olamayan herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Dakikalarca ayakta alkışlanan gösterinin ardından oyunculara ve öğrenci danışmanları Öğr. Gör. Engin Dayan’a Teşekkür Belgeleri Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fuat Kahraman ve Gönüllü Yardımlaşma ve Paylaşma Topluluğu (GÖYAP) akademik danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Belkıs Muca Yiğit tarafından takdim edildi. Hatıra fotoğraflarının çekimi ve elde edilen gıda malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtımı için hazır hale getirilmesi ardından program sona erdi. Haber: Fırat Akkuş

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık