Iğdır Üniversitesi İle Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Arasında Teknopark ve Güneş Enerji Panelleri Projelerinde İş Birliği Yapılacak!

04/07/2024

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu’nu makamında ziyaret etti. Görüşmede, iki üniversite arasında iş birliği yapılabilecek projeler üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

Bir dizi ziyaretler için Ankara’ya giden Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu’na ziyaret gerçekleştirdi.

Görüşmede, iki üniversite arasında Teknopark projelerinin geliştirilmesi ve üniversitelerin enerji ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla güneş enerji panelleri kullanımı üzerine kapsamlı planlamalar yapıldı.

Ziyaretin ardından bir açıklamada bulunan ve Teknopark projelerinin üniversitelerin teknolojik ve ekonomik gelişiminde önemli bir rol oynadığına dikkat çeken Rektör Alma, “Teknoparklarımızda geliştirilecek projeler, bölgelerimizin kalkınmasına ve inovasyonun teşvik edilmesine katkı sağlayacaktır. Bu anlamda çeşitli iş birliklerine imza atarak daha büyük ve etkili projeler ortaya koymayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamında üniversitelerin enerji ihtiyaçlarını sürdürülebilir bir şekilde karşılamak amacıyla güneş enerji panelleri kullanımının da büyük önem taşıdığını belirten Rektör Alma, “İki üniversitenin ortak çalışmaları, akademik ve teknolojik ilerlemeler açısından büyük fayda sağlayacaktır. Güneş enerjisi projeleri ile hem üniversitelerimizin enerji ihtiyaçlarını karşılayacağız hem de bu alanda örnek teşkil edeceğiz.” dedi.

Ziyaret, yapılan görüşmenin ardından hediye takdimi ve başarı dilekleriyle sona erdi.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir