TAN DEMİRKAYA İSTİFA ETTİĞİNİ AÇIKLADI

1 yıl önce
537 kez görüntülendi

TAN DEMİRKAYA İSTİFA ETTİĞİNİ AÇIKLADI
TAN DEMİRİKAYA TİCARET SANAYİ ODASI MUHASİPLİĞİNDEN İSTİFA ETTİ
Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada:
06/08/2021
Siz Değerli Hemşerilerime ve Iğdır’da Ticaret yapan insanlarımıza saygılarımla arz ederim.
Yaklaşık 2 yıldan fazla bir süredir Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu üyeliği ve muhasip üyelik görevini yürütmekteydim.
Benim ITSO seçimlerine giriş amacım Iğdır’da ticaret yapan her insanın sorununa çare olmak elimden geldiğince ticari faaliyetlerinin önünü açmak amacıydı ve bunun içinde Yönetim kurulu üyeliği ve muhasip üyelik görevini üstlenmiştim, fakat 2 yıldan fazla bir süredir Iğdır’da Ticaret yapan insanlar için veya Yatırımların gelmesi için oda başkanına sunduğum her teklif havada kalmış ve ticaret yapan insanlar için zerre kadar çaba sarf edilmemiştir.
Iğdır’da ticaretin birkaç lokomotifi olduğunu hepimiz iyi bilmekteyiz ve bu ticari faaliyet alanları için gerek Iğdır’da gerekse Ankara’da kamu yöneticileri ve bürokratik engellerin önünün açılmasını ve ticaret yapan insanlara yardımcı olmamız gerektiğini oda başkanı ve yönetimine bir türlü anlatamadım. 2 yıldır oda yönetiminde gözlemlediğim sadece başkan olayım sonra kimsenin ticari sorunu beni ilgilendirmez mantığı ile bir başkanlık ve yönetimini gördüm. Iğdır’da kamu kuruluşları veya Ankara’da bürokraside rahatça sorunlar anlatılıp çözülecekken her makama rahatça ulaşılabilecekken Ticaret yapan insanlar için hiçbir çaba sarf edilmediğine defalarca şahit oldum. Ayrıca komşu illerde gördüğümüz ticaret odası faaliyetlerini hepimiz yakından görmekteyiz, Van Ticaret odasının defalarca İran Cumhuriyetini ziyaret edip Turizm açısından Van’ı yüksek yerlere getirdiğini iyi biliyoruz, bir diğer örnek Ağrı ticaret odası aynı şekilde İran’la sıcak ilişkiler kurup hem ticaretini hemde turizm gelirini çok yükselttiğini ve İran halkı için doğubeyazıt ilçesi bir marka haline geldiğini iyi bilmekteyiz. Ne yazık ki Iğdır ticaret odası başkanı Iğdır’ da ticaret yapan insaların sorunları için hiçbir kurumu ziyaret etmemiş ve aynı zamanda bir heyetle yanı başımızda olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyetine bile bir ziyarette bulunmamıştır ve bizden gelen bu taleplerde hep karşılıksız kalmıştır.
Sadece oda başkanı olayım koltuğum olsun veya yönetim kurulu üyesi olayım koltuğum olsun zihniyeti ile Iğdır’a ve Iğdır’da ticaret yapan insanlara hiçbir yararımın olmayacağını düşündüğüm için 2 yıldır oda başkanlığında verdiğim mücadelede karşılıksız kaldığı için yönetim kurulu üyeliğinden ve muhasip üyelikten ayrılmış bulunmaktayım siz değerli hemşerilerime saygılarımla arz ederim.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık