ŞU AZERBAYCAN DERNEKLERİ NE İŞ YAPARLAR

2 yıl önce
512 kez görüntülendi

ŞU AZERBAYCAN DERNEKLERİ NE İŞ YAPARLAR

 ŞU AZERBAYCAN DERNEKLERİ NE İŞ YAPARLAR

          Türkiye’de ve özelliklede Iğdır ve Iğdırlıların yoğun olduğu kentlerde onlarca Azerbaycan Derneği var.

          Anlaşılan o ki 7 kişi bir araya gelince dernek kurmuş.Hazarda nutuklar atarlar.Birbirinin kopyası olan bu dernekler açıklamalar yaparlar.Bir yerlere mesaj gönderirler.

          Tıpkısının aynısı olan bu derneklerin yöneticilerini ise halk ne doğru dürüst tanır bilir ve ne de bunlar öyle bir tanıtıma ihtiyaç duyarlar. Belli ki bunlar Azerbaycan yönetimine şirin gözükmek ve nemalanmak peşindeler.

          Bu bir itham değil bir gerçeğin tespitidir.Bu nedenle de ben bu dernekleri ne ciddiye almışım ne de doğru dürüst haber yapmışımdır. Kendileri çalıp kendileri oynarlar.

          Haklı olduğum ise şu Ermenistan’ın yaptığı son alçaklık ve sonrası gelişmelerde bütün çıplaklığı ile ortaya çıkmıştır.

          Azerbaycan pek haklı olduğu bir savaşın içindedir. Böylesi bir savaşta iki tane kıytırık bildiri yayınlamak ya da Can Azerbaycan nutukları çekip, “Biz Azerbaycan saflarında savaşmaya gönüllüyüz” gibisinden Facee’de paylaşımlar yapmak. ucuz şovmenliğe soyunmak, şaklabanlıktır.

          Yapılacak onlarca somut adımlar varken.

          Nedir onlar derseniz

          1-Uluslararası arenada Ermenistan’ı kınayacak ve yaptığı savaş suçlarını dünya kamuoyuna anlatacak çalışmalar yapmak.Batı televizyonlarına demeçler, paralı ilanlar vermek.

          2-Ermenistan’a örtülü ya da açık destek veren ülkelerin büyükelçilikleri önünde protestolar yapmak,

          3-Bu savaşın ve düşmanın asla Ermeni halkı olmadığını,Ermenistan yöneticilerinin suçlu olduğu, bu faşist gerici ırkçı Paşinyan yönetimi gidip yerine çağdaş demokrat bir Ermeni yönetimi kurulursa, halklar arası bir dostluğunda gündeme gelebileceği anlatılarak. hedef olarak Paşinyan yönetiminin gösterilmesi gerektiği

          4-Tartışmasız büyük ve tam destek veren Türkiye Cumhuriyeti Devleti yöneticilerinin bu tutumunu takdir ve şükranla anmak destek vermek

          5-Toplumu bu konuda bilinçlendirmek, heyecanlandırmak, Azerbaycanlıların yalnız olmadığını göstermek için, bildiri, toplantı ve yürüyüşler tertip etmek.

          6-Binlerce Azerbaycan bayrağı yaptırıp dağıtmak belli kavşaklara asmak.

          Bir ve 6ıncı madde PARA ile ilgili.Yani elini cebine atacaksın.

          Ah işte bizin derneklerimizin bam teli burası.O derneklerin zaten kuruluş amacı Azerbaycan’dan nemalanmak. Ne ki para harcamak.

          Yoksa bunca dernek bunca  işadamı Iğdır’a bin tane Azerbaycan bayrağı getirip, kenti donatamaz mı.

          Mangalda kül bırakmayan dernekçilerimize ithaf olunur.

The following two tabs change content below.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık