STAJLARINI OKUL BAHÇESİNDE YAPIYORLAR.

1 yıl önce
171 kez görüntülendi

STAJLARINI OKUL BAHÇESİNDE YAPIYORLAR.

STAJLARINI OKUL BAHÇESİNDE YAPIYORLAR.

Iğdır 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Öğrencileri koranavirüs nedeniyle stajlarını okullarında yapıyorlar.

Okuluda yüz yüze  İşletmelerde

Beceri Eğitim / Staj Eğitimi alan 12. Sınıf Sağlık Hizmetleri Alan öğrencileri Mesleki Eğitimde 1000 okul projesi kapsamında Iğdır 112 Acil Komuta  Merkezi Müdürlüğü ekiplerince

“Ambulans iç malzemelerinin  tanıtımı ve Hasta taşıma teknik ve yöntemleri” konusunda uygulamalı ders anlatıldı.

70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mezun olan 112 Acil Sağlık personeli  Hasan Başaran ve arkadaşları tarafından büyük özveri ile  uygulamalı eğitim yapıldı.

Uygulamalı olan Eğitim öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Okul Müdürü Yılbay Güngör ,”Yaygın Olan Covid -19 Salgını nedeniyle 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı içinde 12. Sınıf Sağlık Hizmetleri Alan Öğrencilerimiz İşletmelerde Beceri Eğitimi ve Staj Çalışmasını hastanede yapamadıklarından Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği göre mezun olabilmeleri için 40 iş günü (Toplam 320 saat) staj çalışmasını okulda yüz yüze yaptıklarını “söyledi.

Okul Müdürü Yılbay Güngör,okulda öğretmenlerimiz tarafından verilen uygulama eğitimi yanında zaman zaman 112 acil komuta merkezi ekipleri okulumuza gelerek uygulamalı eğitim vermektedir.Amacımız öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmelerini sağlamaktır.”şeklinde konuştu.

 

Koordinatör Müdür yardımcısı Naciye Parlar’da”12. Sınıfta bulunan Sağlık Hizmetleri Alanı 78 öğrenci, okulumuz Sağlık Hizmetleri Alan Öğretmenleri tarafından okulumuzun teknik atölyesinde hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme kontrol kılavuzu doğrultusunda gerekli önlemler alınarak staj çalışması yapmaktadır. Staj çalışması yapan öğrencilerimize Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında ambulans içi tıbbı malzemelerinin tanıtımı, hasta taşıma teknikleri uygulamalı eğitimlerde verilmektedir. Ayrıca hafta da 2 gün öğrencilerimize yönelik ‘’Okulumuz bahçesinde Uygulamalı Kalp Masajı İlk Yardım Uygulamaları, Entübasyon ‘’ vs. eğitimleri planlanmıştır.”dedi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık