03/07/2020

Üç aydır müsabaka ve antrenmanlardan uzak duran sporcular bütün önlemleri alarak antrenmanlara başlandı. Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer’in  yaptığı açıklamada “Yeni normalleşme süreciyle beraber Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, açılacak spor branşları ile spor tesisleri ve gençlik merkezlerinde uygulanacak önlemlere uyuyarak  bütün imkanlarımızla sporcularımızın yanındayız. Iğdır’da  Aktif olan spor branşlarda başarı düzeyini yükseltmek  ve tesis sayımızı artırmak için çalışacağız. Sporcularımıza antrenörlerimize şimdiden teşekkür eder başarılar dilerim”  dedi.

Covid-19 ile mücadelesinde elde ettiği başarı sonucunda normalleşme süreci 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle başladı.

Yeni normalleşme süreciyle beraber Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, açılacak spor branşları ile spor tesisleri ve gençlik merkezlerinde uygulanacak önlemler belirlendi.

Antrenman yapılacak 45 branş şöyle

“atıcılık, karate (kata), atletizm, kayak, badminton, kaykay, bilardo, kızak, binicilik, kickboks (point fighting, müzikli form), bisiklet, kürek, bocce, bowling, dart, masa tenisi, briç, modern pentatlon, buz pateni, motosiklet, cimnastik, muay thai (waikuru), dağcılık, okçuluk, dans sporları (tekli), oryantiring, eskrim, otomobil sporları, geleneksel spor dalları (atlı sporlar), rafting, geleneksel türk okçuluğu, satranç, gelişmekte olan spor branşları (dalga sörfü-paint ball, squash, kuraş), sualtı sporları (tekli), golf, taekwondo (poomse), halter, tenis, hava sporları, triatlon, herkes için spor (wellness, yoga),  vücut geliştirme, fitness, izcilik, wushu (tao), kano, yelken, yüzme.’’

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir