09/09/2020

SERDAR ÜNSAL’DAN “MİLLİYET GAZETESİ AZERBAYCAN’DAN ÖZÜR DİLEMELİDİR.”

          Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Genel başkan yardımcısı Serdar Ünsal,Milliyet gazetesinin Ermenistan’ı tanıtırken bir Türk Yurdu olan Dağlık Karabağı Ermenistan’ın bir parcası olarak göstermesi “Dağlık Karabağ Cumhuriyeti…”yazmasına tepki göstererek hemen bu yanlıştan dönülmeli Azerbaycan’dan özür dilenmelidir”dedi.

         Serdar Ünsal,”Milliyet gazetesinin Azerbaycan’ın bir parçası olan Dağlık Karabağ bölgesini “Dağlık Karabağ Cumhuriyeti”olarak göstermesi yazması kabul edilir gibi değildir. Bu yanlış bilgi hemen düzeltilmeli  Azerbaycan’dan özür dilenmelidir. Bugün Türkiye Azerbaycan  arasında mevcut ilişkiler her iki ülkenin devlet çıkarlarına hizmet etmektedir.Kardeşlik en üst seviyededir. Milliyet gazetesi bu kardeşliğe zarar verecek davranış içinde olmamalıydı. Bunu yazan ve yayımlayan kişi ve kuruluşlar tarih önünde suç işliyor.”şeklinde konuştu.

        Ünsal, Tarihin kara sayfalarına Dağlık Karabağ Cumhuriyeti yazan, Ermenistan medyası dışında ilk gazete Milliyet olmamalıydı  Milliyet gazetesi bu  hatayı düzeltmeli Azerbaycan’dan özür dilemelidir. “dedi

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir