SELAHATTİN ÖZGÜNDÜZ’DEN İRAN’A TEPKİ

2 yıl önce
319 kez görüntülendi

SELAHATTİN ÖZGÜNDÜZ’DEN İRAN’A TEPKİ

16/12/2020

ÖZGÜNDÜZ mesajında: “İran İslam Cumhuriyeti İslami Şûra Meclisi’ne aynen (İslam İnkılabı Rehberi’nin tabiriyle) “münharif”
Patronunun oyunuyla girmiş olan bir hain, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan’ın, kardeş Azerbaycan’ın parlak zaferinin sevincini devlet ve milletimiz adına paylaşmak üzere katıldığı geçit töreninde yüz yıllık bir Azeri mahnısını okumasını bahane ederek meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada küstahça ve şeytanca ülkemizi ve devlet büyüklerimizi hedef almış hakaretler yağdırmıştır.

1-Bu konuşmasını birçok vekil protesto etmiştir. Oturumu yöneten başkan vekili de uyarmıştır. Birçok yetkin insan tarafından bu insan müsveddesinin aklı ve kişiliği sorgulanmıştır.

2-Kendi hükümetini Ermenistan’a neden yardım etmedi diye tenkit etti. Bunu yaparken de rehberlik makamını kendince över gibi yapıp, sözü eğip bükerek onun da kendisi gibi düşündüğü şeklinde anlaşılacak biçimde bir şeytanlık yaptı. Neticede onun üyesi olduğu milli güvenlik ve Dışişleri komisyonundan atılmasını önerenler hatta yargıyı göreve çağıranlar oldu. 

3- Bu meselede kendi ülkesinin yetkililerince bu akıl ve edep yoksunu hadsiz nasıl bir muameleye tabi tutulacak bunu bekleyip göreceğiz.

4- Bize göre aslında onlar ne bu mahnıyı ne de Sn. Cumhurbaşkanının meramını doğru anlamışlardır. Bu da onların bileceği şeydir.  

5- Biz onun küstahça yaptığı hakaretleri reddediyor, şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Aynen iade ediyoruz diyesim var ama yetmiyor. Bir devlet başkanının karşısında bir soytarıya aynı şeyi iade etmek bizi tatmin etmiyor. Onun için ona iadeli taahhütlü bizi tatmin edecek derecede bir şeyler gönderesim var. O da bize yakışmıyor. 
Be satılmış hain! Türkiye ile İran’ın biri birine düşman olması bu iki büyük İslam devletinin mi işine yarar yoksa seni kullandığını düşündüğümüz İslam düşmanlarının mı işine yarar? 

Allah İslam âlemini ve milletimizi nadan dost ve şeytan düşmanların şerrinden korusun.  Müslümanların arasına sızmış bu tür hainleri yok etsin.” dedi.
16/12/2020
Selahattin ÖZGÜNDÜZ

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık