SEBZE HALİNİN İÇLER ACISI DURUMU

2 yıl önce
308 kez görüntülendi

SEBZE HALİNİN İÇLER ACISI DURUMU

10/09/2020

Iğdır’ın ana gelir kaynağı meyve, sebze ama düzenli bir hal olmadığı için hem komisyoncular, hem de üreticiler ciddi sıkıntı yaşıyorlar.       

    Geçtiğimiz günlerde bir haber yapmış ve her ilde otobüs terminali olduğunu ancak Iğdır’da terminal olmadığını vurgulayarak yetkililerin bu konuya dikkatini çekmeye çalışmıştık. Aynı durum Sebze Hali içinde geçerlidir. Her ilde mutlaka bir sebze hali vardır. Hele ki tarım alanında üretimi olan ilerde çok daha kapsamlı, tertip düzenli, borsa fiyatlarının anons edildiği sebze halleri mevcuttur.
            Iğdır Belediyesi yatırım programına mutlaka ve mutlaka sebze halini eklemelidir. Oradaki esnafın, ürününü hale getiren çiftçinin huzur içinde işini yapması, ürünlerin yok pahasına, ayakta ticaret yapanların elinde çarçur edilmemesi için mutlaka Iğdır’a yakışır bir sebze halinin yapılması gerekmektedir.
              Iğdır Valisi/Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Engin Sarıibrahim’in bu önemli konu ile alakalı hal esnafının ve tarım üreticilerinin talebini dikkate alması ve belediyenin yatırım programına alınarak Iğdır’a yakışır bir sebze halinin yapılması talep  edilmektedir. 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık