ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI

1 yıl önce
166 kez görüntülendi

ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI

10/02/2021

İLKBAHAR DÖNEMİ ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI

ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce 2021 yılı ilkbahar dönemi aşılamaları İl Merkez ve bağlı 3 İlçede Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda 10 Şubat tarihi itibariyle (bugün) başlamıştır. Şap aşısının yanındadişi hayvanlara Brucella aşısı, Sığırların NodülerEkzantemi (LSD) (çiçek) aşısı da uygulanmaktadır.

          İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İlimiz Bayraktutan Köyünde gerçekleştirilen aşılama çalışmaları İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU tarafından denetlendi. Aşılama çalışmalarının sağlıklı yürütülmesi yönünde Şube Müdürüne ve ekiplere yetiştiricilerimizin mağduriyet yaşamaması için gerekli titizlik ve özenin gösterilmesini yönünde talimatlar vererek, ekiplere kolaylıklar diledi.

          Köy Muhtarı ile aşılama çalışmalarını inceleyen İl Tarım ve Orman Müdürü daha sonra köy meydanında vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Bakanlığımızın devam eden hibe destekleri konusunda bilgilendirmelerde bulunan İl Müdürü Özkan YOLCU; “Aşılama çalışmalarını inceledik, aşılama çalışmaları ile birlikte 6 aylığa kadar olan buzağıların küpeleme işlemleri de yapılacak. Ekiplerimiz aralıksız çalışıyor. Çiftçiye, yetiştiriciye Bakanlığımızın gerçekleştirdiği ve devam eden hibe programları ile çok güzel destekler verilmektedir. Bu hibelerden yararlanmanız için yapacağınız başvurularda her türlü bilgiyi teknik personellerimizden alabilirsiniz. Tarım ve hayvancılık alanında Bakanlık ve taşra teşkilatları olarak her zaman yanınızdayız” dedi.Köy muhtarı ve vatandaşlar verilen bilgilerden ve sohbetten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık