Rektörden Vali Sarıibrahim’e Tuz Terapi Merkezi Projesi İçin Teşekkür

1 yıl önce
207 kez görüntülendi

Rektörden Vali Sarıibrahim’e Tuz Terapi Merkezi Projesi İçin Teşekkür

23/12/2020

Rektör Alma’dan Vali Sarıibrahim’e Tuz Terapi Merkezi Projesi İçin Teşekkür

Iğdır Üniversitesi, Iğdır İl Özel İdaresi ve Tuzluca Köylere Hizmet Götürme Birliği ortaklığıyla Tuzluca Tuz Mağaralarında inşa edilen Tuz Terapi Uygulama ve Araştırma Merkezinde çalışmalar son hızla sürüyor. Proje çalışmaları, Iğdır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Engin SARIİBRAHİM ile Tuzluca Kaymakamı Salih ÇİĞDEM tarafından da yakından takip ediliyor.

Serhat Kalkınma Ajansının (SERKA) desteğini alan projede tuz terapi odalarının altyapı çalışmaları ve mağara girişlerinin kazı dolgu işlemleri tamamlandı; tuz terapi odalarının görsel konsept çalışmaları ise devam ediyor.

Vali Sarıibrahim projeyi yakından takip ediyor

Üniversitemizin yürüttüğü ve Iğdır bölgesine sağlık turizmi alanında önemli katkı sağlaması öngörülen proje, Iğdır Valiliğinden de büyük destek görüyor. Projeye destek sağlayan SERKA nın dönem başkanlığını da yürüten Iğdır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Engin Sarıibrahim, yerinde incelediği projeyi yakından takip ediyor. Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’dan proje hakkında bilgiler alan Vali Sarıibrahim, Tuz Terapi Merkezi projesinin bölgemiz için çok önemli olduğunu belirtiyor.

Rektör Alma: Sayın Valimize müteşekkiriz

Vali Sarıibrahim’in projeye olan yakın ilgisinden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Rektör Alma ise, Vali Sarıibrahim nezdinde Iğdır Valiliği ile Tuzluca Köylere Hizmet Götürme Birliği ve tüm kamu kurumlarına projeye olan destekleri için teşekkür etti. Rektör Alma; “Sayın Valimizin, yürütülen bu projeye ilgi ve desteğinden büyük memnuniyet duyuyoruz. 2. etap projemizin kabulü esnasında SERKA Dönem Başkanı olan Sayın Valimize, desteklerinden dolayı sadece Iğdır Üniversitesi adına değil, tüm Iğdır halkı adına müteşekkiriz.” şeklinde konuştu.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık