29/08/2020

Rektör Alma ‘Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Online İmza Törenine’ Katıldı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında düzenlenen online imza törenine katıldı. Rektör Alma imza töreninde, uzaktan eğitim sistemi desteğinin sağlanması projesine dâhil olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

YÖK, üniversite yöneticileriyle yaptığı “yükseköğretimde dijital dönüşüm” toplantılarının ikincisini gerçekleştirdi. YÖK koordinasyonunda Sakarya Üniversitesi’nin yürütücülüğünde Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında Uzaktan Eğitim Yönetim Sistemi Online imza töreni yapıldı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve projeye dâhil olan üniversite rektörlerinin katıldığı toplantıda Prof. Dr. Saraç proje protokolü hakkında bilgiler verdi. Online imza töreninin ardından üniversite rektörleri proje hakkındaki görüşlerini dile getirdiler.

16 üniversitenin dâhil olduğu proje ile YÖK desteğiyle ULAKBİM tarafından sağlanacak sunucular üzerinden Sakarya Üniversitesi tarafından geliştirilen uzaktan öğretim yönetim sistemi ve canlı ders sistemi projeye dâhil olan üniversitelerin hizmetine sunulacak. Proje ile dâhil olan üniversiteler düşük maliyetlerle, YÖK garantörlüğünde merkezi bir sistem ile uzaktan eğitim süreçlerini yönetebilecek.

Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Online İmza Törenine katılım gösteren Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, söz konusu yapılan proje hakkında görüşlerini ifade etti. Rektör Alma, hayalini kurdukları merkezi bir sistem ile uzaktan eğitim sistemi desteğinin sağlanması projesine dâhil olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, bu projeye destek veren YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a ve proje yürütücüsü Sakarya Üniversitesi Rektörüne teşekkürlerini iletti.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir