POZİTİF AYRİMCİLİK

1 hafta önce
91 kez görüntülendi

POZİTİF AYRİMCİLİK

10/01/2021

POZİTİF AYRİMCİLİK

Son yılların modası haline gelmiştir pozitif ayrimcilik!

Erkekler genellemeyle küfürlerini kadınlar üzerinden yapar. Kadınlar, küfürlerini genellemeyle erkekler üzerinden yapar! Dolayısıyla kadın ve erkek arasındaki mesafe giderek açılır.

Şimdi bu konu nereden çıktı diyebilirsiniz?

Bir müddettir sanal medyada pozitif ayrımcılığı körükleyen yazılardan birisini sizinle paylaşacağım.

Paylaşım hakkında, öncelikle şunu söyleyeyim. Tespitler doğru olmasına karşın, genelleme yapılmasını doğru bulmuyorum.

Örnek; ”Karı gibi gülme.” derler. ”yalanım varsa orospu çocuğu olayım” derler. ”Senin ben karını, ananı bacını ” derler.
Sonra ”dur ben ona ne yapacağımı biliyorum. Ona etek giydirip sokakta dolaştıracam” derler. ”Vay anasını satayım.” derler.
Bütün bunlar yetmez ”Saçı uzun, aklı kısa.” derler. ”Kadın mutfakta aşçı, yatakta fahişe, sokakta hanımefendi olsun.” derler.
”dişi köpek kuyruk sallamazsa.” derler. ”Vatanını satan karısını satsın.” derler.
En sonun da ”Cennet anaların ayakları altındadır.” derler.
Çünkü onlar ”adam” değil sadece ”erkek”lerdir. Hiç lafı dolandırmaya gerek yok.
Bu sistem kendi elleriyle sapık üretti ve üretmeye devam ediyor.
Ne hayvanlara, ne çocuklara ne de kadınlara değer verdiler.
Gurur duyacakları tek şey var erkeklikleri.
Çünkü düzen sevmeyi değil düzmeyi öğretiyor. kadın hayattır tarihtir kutsaldır.”

Hayır arkadaşım bilinmesi gereken, erkek kutsal olmadığı gibi, kadın da kutsal değildir. Eğer bir kutsallık var ise, sadece “İNSAN”dır!

Küfür toplumu olduğumuzu kabul etmekle birlikte, yazıda belirtildiği gibi küfreden erkekleri ancak, küfreden kadınlar yetiştirmiş ve pirim vermiştir.

Özünde sosyolojik bir vaka olmasına rağmen, konuya ne bilim insanları, ne de sosyologlar ilgi göstermemiş, nedenleri araştırılarak ışık tutmamışlardır!

Erkekler, orospu dedikleri kadınlarla evlenmiş, küfrettikleri kadınları anne olarak kabul etmis, kızkardeş olarak kabul görmüşlerdir.

Kadınlar ise, ayı dediği ayılarla yatağa girmiş. Öküz dediği öküzlerle yatağa girmiş. Kazma dediği kazmalarla yatağa girmiş. Evimin direği, babamız dedikleri babasını yerle yeksan etmişlerdir.

Çünkü farkında olmadan bütün kadınlar, bütün erkekler diye başlayan cümleler kurarak. Farkında olmadan, babalarını, amcalarını, dayılarını, abi ve kardeşlerini de aynı sepete koyduklarını bilemediler!

Bütün kadınlar ya da bütün erkekler dediklerinde, biri çıkıp da bütün kadınlar ya da bütün erkekler dediğinizde, siz bütün kadınların yada bütün erkeklerin hepsi mi orospudur, fahişedir, edepsizdir. Ya da erkeklerin hepsi mi ayıdır, okuzdur, kazmadir? diye sormadı, sormuyor!

Unutmayın ki, bir yerde genelleme var ise, siz de bu genellemenin içindesiniz. Avrupa’da yaşıyor olmanız, Türkiye’de veya dünyanın başka bir yerinde yaşıyor olmanız durumu değiştirmiyor.

Türk’ün kültüründe kadını aşağılama ve küfür yoktur! Kadını aşağılama ya da ikinci sınıf insan olarak görmek Araplarla yolumuz kesiştikten sonra, Türkler’in o asıl kültürü dejenere oldu ve yok olma noktasına geldi!

Eşlerimiz yemek yaptıysa biz sofrayı kurup, topladık. Bulaşık yıkadık vs. Buradan da anlaşılan, temel eğitim anneye aittir. Erkeği eğiten yetiştiren annedir. Biz toplum olarak iyi olanı hep kendimizden bildik, kötü olanı karşıdakinden bildik!

Yani sözün özü şu; pozitif ayrımcılık erkeğe kazandırmayacağı gibi, kadına da kazandırmaya aktır. Aksine iki cins arasındaki uçurumu derinleştirir, mesafeyi uzaklaştırır!

Efkan ÖTGÜN

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık