Pendik Belediyesinden Iğdır Üniversitesine Destek!

1 hafta önce
64 kez görüntülendi

Pendik Belediyesinden Iğdır Üniversitesine Destek!

Pendik Belediyesinden Iğdır Üniversitesine Destek!

21/09/2022

İstanbul Pendik Belediyesi, Iğdır Üniversitesi 2022–2023 eğitim-öğretim yılına yönelik çevre düzenleme çalışmalarına destek verdi.

Iğdır Üniversitesinde kampüs alanının daha etkin ve verimli kullanımına yönelik çalışmalar ve çevre düzenlemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle öğrencilerin yoğun kullandıkları güzergâhlarda süren onarım çalışmalarına, İstanbul Pendik Belediyesinden de destek geldi.

Pendik Belediyesi; Iğdır Üniversitesine 6 adet ahşap çatılı piknik masası, 11 adet döküm ayaklı bank, 4 çöp kovası ve 12 adet metal sallamalı çöp kovası yardımında bulundu.

Rektör Alma: “Kampüsümüzü Daha Kullanışlı hale Getirmeye Çalışıyoruz”

Akademik yılın başlamasına kısa bir süre kala Iğdır Üniversitesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, kampüslerde yaşam kalitesini artıracak ve öğrencilerimizi rahat ettirecek hassas bir çalışma sürdürüldüğünü ifade etti.

Rektör Alma, konuşmasının devamında “Kampüslerimizde çevre düzenlemeleriyle birlikte çok büyük yatırımlar yapıldı. Amacımız öğrencilerimiz ve personelimiz için kampüsümüzü daha kullanışlı ve yaşanabilir bir hale getirmektir. Bu nedenle kampüs içerisindeki yeşil alanlarımızı koruyarak var olan yeşil alanların artması için de çalışmalar yapıyoruz. Fakülte bahçelerine ağaçlar dikip öğrencilerimizin güzel vakit geçirebilmeleri için oturma alanları inşa ediyoruz. Bunları yaparken de doğal dokuya zarar vermekten kaçınıyoruz.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının son bölümde kurum ve kuruluşlar ile iyi ilişkiler kurmanın önemine değinen Rektör Alma, İstanbul Pendik Belediyesinin Iğdır Üniversitesine sunduğu katkılardan dolayı Başkan Ahmet Cin’e teşekkürlerini iletti.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık