14/03/2020

İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü İle İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortak Projeleri; “okullara tarım atölyeleri”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU ve İl Milli Eğitim Müdürü Hakan GÖNEN ile proje hazırlayan teknik personeller katıldılar.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İl Mili Eğitim Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen proje temalı ön çalışma toplantısında belirlenecek olan okullarımıza Tarım Atölyesi (sera) kurulması ve kurulacak bu seralarda öğrencilere çeşitli sebzeler ve çiçekler yetiştirilmesinin öğretilmesi, çocuklarda toprak ve doğa bilinci oluşturularak tarımsal üretime katkı sunmalarını sağlamak konusunda adımlar atılacak.

Öğrencilerin gerek okul dönemi ve gerekse okul sonrası toprakla ve tarımla barışık olmalarını ve bu sektörlerde de çalışmalarının teşvik edilmeleri gerektiğini dile getiren İl Müdürü Özkan YOLCU; “Ayrıca yine okullarımızda “Tarım Bilinci, Güvenli Gıda “ temalı projeler hazırlanarak, tarım ve gıda konusunda temel bilgiler aktarılarak farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir. Okullarımıza kurulacak olan Tarım Atölyelerinde öğrencilere uygulamalı dersler de verilmesi planlanmaktadır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan GÖNEN’de; “Çocuklarımızı yarınlara hazırlamak için bütün imkanları kullanmamız gerekmektedir. Bu proje çalışmalarında emek sarf eden herkese teşekkür ederim” dedi.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir