Öğretim Görevlisi Akyıldırım İki Ayrı Toplantıda Ermeni Sorununu Anlattı

2 yıl önce
429 kez görüntülendi

Öğretim Görevlisi Akyıldırım İki Ayrı Toplantıda Ermeni Sorununu Anlattı

14/05/2020

 Iğdır Üniversitesi Iğdır Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Sözer Akyıldırım, katıldığı iki ayrı akademik toplantıda Ermeni Sorununu anlattı. 

          Öğretim Görevlisi Sözer Akyıldırım; 19-21 Mart 2020 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen “Kültür ve Sosyal Bilimler Üzerine Uluslararası OECD Çalışmaları Konferansında”, “Talat Paşa Suikastinden Günümüze Ermeni Terör Örgütleri Tarafından Şehit Edilen Diplomatlarımız” başlıklı bir sunum yaptı. Öğr. Gör Akyıldırım, sunumunda 1920’li yıllardan 1980’li yıllara uzanan süreçte Ermeni terörizminin gelişimini ve Ermeni teröristlerin hedefi olan Türk diplomatlar ile devlet adamlarını anlattı.
Öğr. Gör. Akyıldırım, “5. Uluslararası Taras Shevchenko Sosyal Bilimler Kongresi”nde ise “Millet-i Sadıka Olan Ermenilerin Türk Topraklarındaki İsyanları Üzerine Bir Çalışma” başlıklı bir sunum yaptı. Öğr. Gör. Akyıldırım, sunumunda 1882-1909 yılları arasında çıkan Ermeni isyanlarını anlatarak, kongre katılımcılarını Ermeni Meselesinin ortaya çıkışı hakkında aydınlattı. Uluslararası kongre, Covid-19 salgını nedeniyle online olarak yapıldı.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık