ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ ALDILAR

1 yıl önce
121 kez görüntülendi

ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ ALDILAR

ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ ALDILAR

03/07/2021

Koronavirüs ile mücadele kapsamında 1 Temmuz tarihinden itibaren başlayan normalleşme süreci ile birlikte Iğdır’da öğrenciler aradan geçen 1 yılın ardından yeniden karne sevincini yaşadı.

Iğdır Merkeze bağlı Özdemir köyünde düzenlenen karne törenine Iğdır valisi H.Engin Sarıibrahim,  Jandarma Alay komutanı Mustafa Özdurhan ,İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ,şube müdürü Hüseyin Kıran öğretmenler katıldı.

Karnelerini Iğdır valisi H.Engin Sarıibrahim,  Jandarma Alay komutanı Mustafa Özdurhan İl Milli eğitim Müdürü Hakan Gönen ,şube müdürü Hüseyin Kıran dan alan öğrenciler çok mutlu olduklarını söylediler. Iğdır Valisi H.Engin Sarıibrahim öğrencilere Çanakkale’yi anlatan bir kitap hediye ederek çocuklara bol bol kitap okumalarını anne ve babalarının sözünden çıkmamalarını tavsiye etti.

Sarıibrahim,”Kitap okumayı ihmal etmeyin 5. Sınıfta buluşacağız. Yüzmeyi öğrenmişsiniz su kanallarında yıkanmayın. Belki bir gün beraber yüzme havuzuna gider beraber yüzeriz. Anne babanızı üzmeyin sözlerini dinleyin kitap okumayı ihmal etmeyin.”dedi.

Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’de, öğrenciler başarılar dileyerek inşallah yeni öğretim yılında koranavirüsten kurtulmuş olarak eğitime başlarız “şeklinde konuştu.

Koronavirus ile mücadele kapsamında 2020-2021 eğitim öğretim yılının bir kısmı uzaktan eğitim ile devam ederken sonrasında yeniden yüz yüze eğitime başlayan okullarda öğrenciler karne sevincini öğretmenleri ve arkadaşları ile yeniden yaşamanın mutluluğunu yaşadı.

Iğdır’da 2020-2021 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte il genelinde 49 bin civarında  öğrenci yaz tatiline girdi. Uzun bir aranın ardından okullarına kavuşan ve karne almanın sevincini yaşayan öğrencileri ise okullarını ve karne almayı özlediklerini belirtirken çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık