Öğrenciler “Çaylak Partisi”nde Doyasıya Eğlendi!

3 ay önce
102 kez görüntülendi

Öğrenciler “Çaylak Partisi”nde Doyasıya Eğlendi!

Birinci sınıf öğrencilerle tanışmak ve kaynaşmak adına Iğdır Üniversitesinde “Çaylak Partisi” etkinliği düzenlendi.

04/11/2022

Şehit Bülent Yurtseven Yerleşkesindeki açık hava tiyatrosunda düzenlenen etkinlikte, öğrenciler saatlerce süren müzik ve ikramlar eşliğinde doyasıya eğlendi.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, bu etkinliğin öğrencilere önemli bir motivasyon kaynağı olacağına dikkat çekerek, “Öğrencilerimizin buluşması, tanışması ve akademisyenlerimizle öğrencilerimizin bir araya gelmesi adına güzel bir başlangıç yaptık. Öğrencilerimizin şenlik yapma, sosyal faaliyetleri artırma gibi temennileri vardı. Bu etkinlikle ve bundan sonra sık sık düzenleyeceğimiz etkinliklerle öğrencilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılayacağımıza inanıyorum.” dedi.

Yerleşkedeki açık hava tiyatrosunun iki yıl önce inşa edildiğini anımsatan Rektör Alma, “Güzel bir amfi tiyatromuz var. Böyle büyük yatırımı da bu şekilde kullanmış olduk. İnşallah bu mekânı daha sık kullanacağız.” diye konuştu.

Akademisyenlerden Dr. Öğr. Üyesi Belkıs Muca Yiğit ise etkinliğin çok keyifli geçtiğini belirterek, “Öğrencilerimize hoş geldin demek istedik. Bu amaçla da “Çaylak Partisi” adı altında yiyecek, içecek ve müzikle dolu bir eğlence hazırladık. Bu güzel etkinliğin hayata geçirilmesinde emeği geçen bütün birimlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Müzikoloji Bölümü öğrencilerinden Murat Çiçek de “Kampüsümüz çok büyük. Öğrenci arkadaşlarımızla buluşma fırsatımız çok olmuyordu. Bu etkinlikler mükemmel etkinlikler. Bu fikri ortaya atan ve hayata geçiren hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Haber: Fırat Akkuş

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık