Müzikoloji Öğrencileri, Iğdır Üniversitesinin Yeni Piyano Laboratuvarında Uluslararası

1 ay önce
45 kez görüntülendi

Müzikoloji Öğrencileri, Iğdır Üniversitesinin Yeni Piyano Laboratuvarında Uluslararası

Müzikoloji Öğrencileri, Iğdır Üniversitesinin Yeni Piyano Laboratuvarında Uluslararası Yarışmalara Hazırlanıyor!

13/12/2022

Iğdır Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji Bölümü öğrencileri, yeni piyano laboratuvarlarında uluslararası yarışmalara hazırlanıyor.  

Iğdır Üniversitesi, öğrencilerin bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirebilmeleri adına altyapı kalitesini her geçen gün artırıyor.

Bu kapsamda öğrenciler, Üniversitede kurulan laboratuvarlarda öğrendiklerini uygulama ve geliştirme fırsatı buluyor.

Son olarak Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji Bölümü öğrencileri için piyano laboratuvarı oluşturuldu.

Yeni laboratuvarlarına kavuşan öğrenciler, Iğdır Üniversitesini uluslararası alanda en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Müzikoloji Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Yunus Emre Polat da 5 Ocak’ta Almanya’da düzenlenecek “World of Talents” yarışmasından dereceyle dönmek için kolları sıvadı.

Polat, “Şu anda Mehriban Hocam ile birlikte yarışma için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Yarışmada Isaac Albéniz’in ‘Asturias’ adlı eserini icra edeceğim. Üniversitemizi Almanya’da en iyi şekilde temsil edeceğimize ve yarışmadan dereceyle döneceğimize inanıyorum. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen başta Mehriban Hocam olmak üzere tüm hocalarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Öğr. Gör. Mammadaliyev: Laboratuvarımızın Kurulmasına Katkı Sunan Herkese Teşekkür Ediyorum

Akademisyenlerden Öğr. Gör. Mammadlı Mammadaliyev de yeni piyano laboratuvarına ilişkin bir açıklamada bulundu.

Piyano fiyatlarının çok yüksek olduğuna dikkat çeken Mammadaliyev, “Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya talebimizi iletmiştik. Sağ olsun Rektörümüz de bizi kırmayarak gerekli bütçeyi sağladı ve kısa süre içerisinde laboratuvarımızı kurduk. Başta Rektörümüz olmak üzere Dekanımız, Bölüm Başkanımız ve laboratuvarımızın kurulmasına katkı sunan tüm hocalarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık