MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN GÖNEN”IĞDIR DA YÜZ YÜZE EĞİTİM 2 MART İTİBARI İLE BAŞLAYACAK”

1 yıl önce
163 kez görüntülendi

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN GÖNEN”IĞDIR DA YÜZ YÜZE EĞİTİM  2 MART İTİBARI İLE BAŞLAYACAK”

02/03/2021

     MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN GÖNEN”IĞDIR DA YÜZ YÜZE EĞİTİM  2 MART İTİBARI İLE BAŞLAYACAK”

              Iğdır il Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Iğdır ilinin düşük riskli illerden olduğunu bu nedenle il genelinde yüz yüze eğitimin kurallar dahilinde 2 Mart itibarı ile başlayacağını açıkladı.

         Hakan Gönen,yaptığı açıklamada,”Düşük riskli bölgede olan Iğdır ilimizde bakanlığımızın talimatları doğrultusunda 2 Mart Salı gününden itibaren,  Okul öncesi eğitim de anaokulları yüz yüze eğitim verecek.Köy okullarında yüz yüze  eğitime devam edilecek..Şehir merkezinde ilkokullarda haftada 2 gün yüz yüze eğitim 3 gün uzaktan eğitim.Ortaokullarda 5.6.7. sınıflarda okulda  haftada 2 gün yüz yüze eğitim 3 gün uzaktan eğitim.8. Sınıflarda ise okulda yüz yüze 12 ile 22 saat eğitim verilecek.9.10.11. Sınıflarda haftada 2 gün yüz yüze ,3 gün uzaktan eğitim.12. Sınıflarda haftada 16 ile 24 saat yüz yüze eğitim verilecek.destekleme kursları devam edecektir.”görüşlerine yer verdi.

          Gönen,”Okullarımız eğitim ve öğretime hazırdır. Her türlü hijyen tedbirleri ile açılacaktır. Velilerimiz merak etmesin.maske mesafe ve hijyen kurallarına uyarak eğitime devam edeceğiz.”dedi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık