19/06/2020

Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen LGS girecek olan öğrencilere başarılar diledi.

Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ,yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:”Sevgili Öğrencilerimiz;

2019-2020 eğitim öğretim sürecinin sonuna gelirken ilimiz ve Türkiye genelinde yapılacak olan LGS bu yıl, 20 Haziran 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilecektir.

Okuma yazmaya başladığınız ilk günden geldiğiniz bugüne kadar ilköğretim hayatınız boyunca okuyan, sorgulayan, keşfeden, yenilikçi düşünme becerileri geliştiren bireyler olarak başarıdan başarıya koştunuz. Günümüz teknoloji çağının gerisinde kalmayarak bilimde, sporda, kültürel ve sosyal aktivitelerde önemli kazanımlar elde ettiniz. Şimdi de bunları daha ileriye taşıyacak olan ortaöğretim hayatınıza adım atmak üzeresiniz.

Mart ayından itibaren de uzaktan eğitim süresince gerek Millî Eğitim Bakanlığımızın örnek soruları, kazanım sınavları, EBA içerikleri ve canlı ders uygulamaları gerekse okullarımızda (idareci ve öğretmenlerimizin özverileriyle) sınavlara yönelik yapılan çalışmalarla yoğun bir eğitim-öğretim yılının sonuna geldik. Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman sevgili öğrencilerimizin ve velilerimizin yanında olmaya gayret gösterdik.

Sınav günü, kaygınızı en aza indirerek iç motivasyonunuzu yüksek tutun. Bilin ki verdiğiniz emekleriniz karşılıksız kalmayacak ve hayalini kurduğunuz mesleklere bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

Bu süreçte sizlerden emeğini bir an olsun esirgemeyen aileleriniz ve kıymetli öğretmenlerimize de teşekkür ediyor, sınavda başarılar diliyorum.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir