09/04/2020

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN” KULAĞIM SENDE REHBERLİK DANIŞMA HATTI”

            Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü güzel bir çalışmaya daha imza atarak “Kulağım sende rehberlik danışma hattı “kurdu.

     Kronavirüs nedeniyle  okulların kapanmasıyla evlerinde oturan  uzaktan  EBA eğitimi alan öğrenciler ile LGS ,YKS sınavına girecek olan öğrencilere destek olmak onların sorularını cevaplamak adına  Kulağım Sende rehberlik danışma hattı kuran İl Milli Eğitim Müdürlüğü telefon numaralarını vererek öğrencilerin çeşitli konularda telefon açabileceklerini duyurdu.

     İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,”Kurduğumuz rehberlik hattını bütün öğrencilerimiz arayarak kafalarına takılan her konuda bilgi ve yardım alabilirler. Telefon hattının başında işin uzmanı rehber öğretmenlerimiz her türlü soruya cevap vererek öğrencilerimiz bilgilendirip aydınlatacaklardır. Amacımız evde oturan öğrencilerimizi Televizyondan dersleri takip ederken kafalarına takılan konularda da onlara rehberlik edip onları aydınlatmaktır.”dedi.

     “Kulağım sende rehberlik danışma hattı”nı arayan öğrenciler, Psikososyal destek, Aile içi İletişim,siber zorbalık,teknoloji Bağımlılığı,özgüven geliştirme,öfke kontrolü,olumlu davranış geliştirme,verimli ders çalışma yöntem ve teknikleri,zaman yönetimi ve motivasyon,sınav kaygısı,öğrenme sitilleri,ders çalışma alışkanlıkları,dikkat geliştirme çalışmaları,hedef belirleme,üst öğrenim kurumları tanıtımı,YKS ve LGS hakkında bilgilendirme,meslek seçimi ve tanıtımı” konuların da danışmanlık hizmeti alabilirler.  

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir