KAMUOYUNA DUYURU

​27 Kasım 2019 tarihinde Iğdır ilimizde yaşanan bir şiddet eyleminin tarafımın azmettirmesi veya teşvik etmesi nedeniyle gerçekleştiği, söz konusu eylemin benimle ilgili yapılan haberlerden ve paylaşılan yazılardan dolayı gerçekleştiği, dolayısıyla da eylem ile ilgimin bulunduğu yönünde gerek sosyal medyada gerekse bazı haber sitelerinde çıkan haber ve söylentiler tamamen asılsız olup, gerçeği yansıtmamaktadır.

Bahsi geçen konu hakkında adli mercilerce soruşturma başlatılmış olup, gerçeklerin en kısa zamanda açığa çıkacağı inancındayım. Bununla birlikte, gerçekler açığa çıkana kadar geçen süreçte kötü niyetli kişi veya kişiler ile oluşumlar tarafından bilgi kirliliği yaratılmasının ve haksız bir algı oluşturulmasının önüne geçmek, konu hakkında kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla tarafımca açıklama yapılması hasıl olmuştur.

Söz konusu şiddet eyleminin taraflarından biri olan Metin IŞIK adlı kişi, gazeteci olduğunu ileri sürmesine rağmen yetkili mercilerce teyit etmiş olduğumuz bilgiye göre gazeteci olmayıp, sosyal medyada asılsız olarak gazetecilik sıfatını kullanarak şahsıma ve şahsım üzerinden mensubu olmaktan gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisini ve Ülkü Ocaklarını karalamaya çalışmaktadır. Bu amaçla, adı geçen kişi, kişisel nedenlerle karıştığı bir şiddet eylemini de haber değeri olacak şekilde iftira içeren ifadeler ile kamuoyuna yansıtmıştır.

Mensubu olduğum ve bununla da her zaman gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinin amaç ve ilkeleri siyasi hayatımda olduğu kadar, hayatımın tüm alanlarında da rehberlerim arasında yer almaktadır. Bu itibarla da insan odaklı, ilkeli, dürüst bir siyaset anlayışı ile adaleti ve hakkaniyeti esas alan bir yönetim anlayışını tesis etmek; toplumsal barış ve huzuru hakim kılmak; inançlı, yüksek ahlaklı ve çağın gerektirdiği niteliklere sahip nesiller yetiştirmek, demokratik standartları yükseltmek; hürriyet, adalet, hakkaniyet ve fırsat eşitliğini esas alan, milli, insani ve ahlaki değerlerin ön plana çıktığı siyasi ve toplumsal düzen ile kültürel iklimi tesis etmek; kardeşlik hukukunu ve dayanışma kültürünü geliştirmek; milli birlik ve bütünlüğü tesis etmek Milliyetçi Hareket Partisinin şahsıma yansıttığı amaçlarımdır. Belirtmiş olduğum bu amaçlar doğrultusunda da insan haklarına saygıyı ilke edinerek, seviyeli ve temyiz siyaseti demokrasinin teminatı kabul ediyorum. Sağlıklı bir demokrasinin hoşgörü, dürüstlük, tutarlılık ve samimiyet gibi ahlâki değerlerle bezenmiş bir siyasi kültür zemini üzerinde yükselebileceğine inanıyorum. Siyasetin ahlaki bir temele dayandığı, demokratik olgunluk ve uzlaşı kültürünün egemen olduğu, aşırılıkların törpülendiği bir siyaset anlayışının hâkim kılınması gerektiğine inanıyorum.

Görevimi de belirtmiş olduğum bu amaçlara ve ilkelere uygun olarak yaptığım gibi bugünden sonra da Allah izin verdikçe yapmaya devam edeceğim. Ancak, hal böyle iken ortaya atılan asılsız iddia ile benim üzerimden gerek Milliyetçi Hareket Partisi, gerek Ülkü Ocakları zan altında bırakılmaya çalışılarak algı operasyonu yapılmaktadır. Amaç ve ilkeleri ile toplumsal huzur ve barışın teminatı olan Milliyetçi Hareket Partisi ile Türk gençliğinin milli ülküler etrafında toplanması için var olan, şanlı Türk tarihinin kendine yüklediği misyonu her daim yaşatan Ülkü Ocaklarına karşı şahsım kullanılarak gerçekleştirilen bu ve benzeri algı oluşturma çabalarına karşı tüm halkımızın daha duyarlı olması ve bu tür paylaşımların doğruluğu tespit edildikten sonra paylaşımda bulunmaları daha doğru bir davranış olacaktır.

Nihayet, “Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslüman” olan biri olarak, bu ve benzeri fiillerin oluşmaması için gerekli tedbirleri almak ve vukuunda ise hukuk devleti sınırları içerisinde gerekli işlemleri yapmak boynumun borcudur.

Yüce Allah her zaman Milliyetçi Hareket Partisinin ve Ülkü Ocaklarının yar ve yardımcısı olsun.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yaşar Karadağ
MHP Iğdır Milletvekili

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir