30/08/2020

MHP IĞDIR MİLLETVEKİLİ SAYIN YAŞAR KARADAĞ’DAN ÇARPICI MESAJLAR

          28/08/2020 Cuma günü saat 12 sularında büromu teşrif eden Milletvekili Sayın Yaşar Karadağ ile yoğun bir sohbete daldık.O kadar keyifli,bilgilendirici oldu ki bu konuşma tam 4 saat sürdü.

          Önce kitaplığımı inceledi.Kitaplara göz attı.Kitaplar ile arasının iyi olduğu hemen belli oldu.Ne de olsa eğitimci.Hem de kültür öğretmeni.

          Doğal olarak mesleki konulardan tutunuz, Iğdır’ın, Türkiye’mizin, Akdeniz, Balkanlar. Azerbaycan, Ortaasya’ya kadar geniş bir alanı içine alan iki meslektaşın bilgi alışverişi oldu.

          Bu konuşmanın kuşkusuz özel olan kısımları var.Yazılmayacak yönleri var. Ama siz okuyucularımla da paylaşmak istediğim görüşler, mesajlar var. Bunları ise, sizleri sıkmamak adına, kısa spotlar halinde vermeye çalışacağım.

          IĞDIR İLE İLGİLİ OLARAK:

          -Ben bu göreve seçilince ,hemen akrabalarımı toplayıp,kendilerinin işleri ile ilgilenmelerini, siyaseti bana bırakmalarını rica ettim.

          -Çok şükür, ben ne ihale takipçiliği yaptım, ne iş kovaladım. Yalnızca Iğdır’ın ve ülkemizin ve tabii ki milletimizin çıkarlarını gözettim. Bu uğurda partimizin, hükümetimizin ve devletimizin tasarrufları doğrultusunda çaba gösterdim.Gösteriyorum.

          -Iğdır’ın hızlı nüfus artışının getirdiği ve yıllara devredilen ağır sorunları var. Bunları usanmadan, yılmadan ısrarla takip ediyorum.

          -Iğdır Hudut Alayı’nın TUGAY seviyesine çıkarılması için girişimlerim var.Sayın Bakanımız AKAR ile istişare halindeyim.Bu proje hayata geçtiğinde Iğdır’ımıza büyük bir ekonomik ve sosyal canlılık katacaktır.

          -Üniversitemize yeni fakülteler,yüksekokullar açmak,kontenjanlarını artırmak,öğretim üyelerini çoğaltmak ve gerekli teçhizat ile donatmak için girişimlerim aralıksız sürüyor.

          -İçme suyu sorunu son safhaya gelmiştir.Ancak şehir şebekesine bağlanmanın riskleri var.Altyapı yenilendikten sonra Iğdır temiz ve kaliteli bir içme suyuna kavuşacaktır.

          -Tuzluca barajı hayata geçtiğinde, Iğdır ovasının sulama sorunu bitecektir. O kadarki salma sulama yerine, damlama yöntemine geçilerek hem topraklarımızın çoraklaşması hem ilaç ve gübrenin büyük oranda zayi olmasının önüne geçilecek, hem de su israfı önlenmiş olacaktır.Artık bütün dünyada bu yöntem uygulanmaktadır.

          -Şehrimize nefes aldıracak Hakveyis göletine yapılacak olan Millet Bahçesinin kaynağı planı projesi hazırdır.Yapımına hızla başlanacaktır. Aynı şekilde Belediye binası yeni yerine yapılacak.Ve burası insanlarımızın gelip oturacağı nefes alacağı bir park haline getirilecektir.

          -Pandemi bulaşıcı hastalığından ötürü duraklayan ticaret-tarım ve hayvancılık canlandırılacak bu konuda planı projesi olan müteşebbislerimize, gereken destek prim ve teşvikler verilecektir. Bu konularda sivil toplum kuruluşlarımıza,esnaf birliklerine ve siz basınımıza da büyük görevler düşmektedir.Halkımıza öncü olmak, onları yönlendirmek ufuklarını açmak gerekmektedir.

TÜRK DÜNYASI VE AZERBAYCAN

-Her Türk’ün ülküsü TURAN’dır. Hepimiz bu hayalin, gerçekleşmesini arzu ederiz. Bu açıdan Türk dili konuşan diğer kardeş devletler ile sıkı bir kültürel-ticari ekonomik-askeri işbirliğimiz olmaktadır.

-Azerbaycan kardeş devletine her konuda Türkiye’nin tam destek verdiğini gururla belirtmeliyim. Azerbaycan ile ortak askeri tatbikat yaparak, dosta düşmana Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olduğumuzu gösterdik. Azerbaycan yalnız değildir.Bu konularda gerçek bir devlet adamı olan Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin destek, ilgi ve derin görüşleri her türlü takdirin üzerindedir.Kendilerine buradan şükranlarımı arz ediyorum.

-Bu bayrağa bu devlete millete saygı duyan herkese EREN olduğumuzu,düşmana ise ALP yüzümüzü göstermeliyiz.

-Türkiye’nin kalkınmaması için adeta bir seferberlik başlatılmıştır.Akdeniz ile hiç ilgisi olmayan ülkeler bile Yunanistan’ı kışkırtıyorlar. Bu da Türkiye’nin gücünü ve doğru yolda olduğunu göstermektedir.

TOŞİBA’NIN NOTU:

          Sayın vekilin mesajları böyle.Görülüyor ki yoğun bir tempo içerisinde çalışıyor.Bakanlıklar ile bire bir ilişki ve iletişimi çok iyi.Bu da yalnızca bireysel bir başarı.TBMM çalışmaları da pek yoğun, kimileri gibi yan gelip yatmamış kısaca.

          Yüreği de gönlü de beyni de dolu,başarma,hizmet verme aşkında olan, genç dinamik bir hemşerimiz.

          Kendilerine yürekten teşekkür ediyor çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.

 

Benzer Haberler

1 Yorum


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir