MERAL AKŞENER; “DEVLETE CİDDİYET YAKIŞIR!”

2 hafta önce
55 kez görüntülendi

MERAL AKŞENER; “DEVLETE CİDDİYET YAKIŞIR!”

MERAL AKŞENER; “DEVLETE CİDDİYET YAKIŞIR!”

17/01/2023

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, 2023 seçimleri öncesinde; “Adalet, Ciddiyet, Samimiyet, Merhamet, Cesaret, Millet, Başbakan” vurgularıyla işlenen lider iletişim kampanyasının ikinci videosu, Akşener’in;

“Akıldan ve bilimden bir türlü nasibini alamayan, bir dediği diğer dediğini hiçbir zaman tutmayan bu ciddiyetsiz yönetim anlayışını milletimizle birlikte, sandıkta değiştireceğiz!

Çünkü #DevleteCiddiyetYakışır” notuyla resmî sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Paylaşılan videoda; Ak Parti iktidarının, tutulmayan sözleri, gerçekleşmeyen vaatleri ve dış politikadaki değişken hâllerini yansıtan çıkışlarına ve ilgili çıkışlara ilişkin Akşener’in tepkilerine yer verildi.

Büyük bir iddiayla; “çok beklersiniz” denilmesine rağmen dolar kurunda yaşanan yükseliş hakkında Akşener’in; “Ekonomi PowerPoint sunumlarıyla değil; yatırımla, üretimle ayağa kalkar. Bak burası önemli!” sözleri hatırlatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a yönelik sürekli olarak değişen tavrına ilişkin Meral Akşener’in sığınmacı meselesinin çözümü için sıklıkla dile getirdiği; “Sayın Erdoğan, sinirini yenemiyorsan, rasyonel olamıyorsan; ben Suriye’ye gidip Esad’la görüşmeye, bu problemi çözmeye hazırım.” çağrısı işlendi.

Suriye Devlet Başkanı Esad’la olduğu gibi Mısır Devlet Başkanı Sisi ile de benzer bir ilişki içerisinde olan Erdoğan’ın; “31 Mart seçimlerinde, Sisi mi diyeceğiz? Binali Yıldırım mı diyeceğiz?” sözleri hatırlatıldı. En son Katar’da Dünya Kupası’nın açılış töreninde Sisi ve Erdoğan’ın el sıkışmasına dair Akşener’in; “Görünen o ki sayın Erdoğan seçimini Binali Bey’den yana değil, Sisi’den yana kullanmaya karar vermiş. Rabia işareti yapa yapa gezdiği elini Sisi’ye kaptırmış, Esma’nın onurunu da Katar’da bırakıp gelmiş oldu.” söylemi yer aldı.

Ak Parti iktidarı döneminde, Ankara’da 801 milyon dolar harcanan ve enkaza dönüşen ANKAPARK’a ilişkin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte yaptığı basın açıklamasından, Akşener’in;

“Türkiye’de bugüne kadar yapılmış pek çok yolsuzluğun, israfın, somut hepinizin gördüğü hâli bu. Bilim yok burada, akıl yok burada. Çok ciddi bir sizin cebinizden alıp, bu cebe koyma var” şeklinde eleştirdiği sözlere yer verildi.

Önümüzdeki günlerde de kampanyanın diğer değer setleriyle ilgili video paylaşımları, yine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in resmî sosyal medya hesapları üzerinden yapılacaktır.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık