MAHALLENİN ÇOCUKLARINA SÜREKLİ TACİZDE BULUNAN ŞAHIS TUTUKLANDI

3 ay önce
126 kez görüntülendi

MAHALLENİN ÇOCUKLARINA SÜREKLİ TACİZDE BULUNAN ŞAHIS TUTUKLANDI

MAHALLENİN ÇOCUKLARINA SÜREKLİ TACİZDE BULUNAN ŞAHIS TUTUKLANDI

19/10/2022

İki kardeşi cinsel tacize maruz bırakmasının ardından yapılan şikâyet üzerine başka çocuklara da taciz ettiği anlaşılarak tutuklanan fail M.Ö.’nün ailesi, şikâyetçi aileleri tehdit ediyor.

Iğdır’da yaşayan iki kardeş, aynı mahallede yaşayan esnaf M.Ö. tarafından cinsel tacize maruz kaldı. Çocukların durumu anneleri M.K.’ye anlatmaları üzerine failin aynı mahalleden başka çocukları da tacize maruz bıraktığı öğrenildi. Bunun üzerine M.K. ve farklı 3 ailenin şikâyeti üzerine taciz faili M.Ö. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, fail yakınlarının M.K.’yi tehdit ettiği öğrenildi.

 

Çocukların birbirlerine anlatmasıyla ortaya çıktı

Çocuklarını taciz eden failden şikayetçi olması üzerine failin yakınları tarafından tehdit edilen ve maruz kaldığı tehditler sonucunda mahalleden taşınmak zorunda kalan M.K., olayı şu sözlerle anlattı: “Kızlarım olayı önce birbirlerine anlatmışlar. Birbirlerine anlatmalarıyla ikisinin de taciz edildiğini öğrendiler. Ardından da mahalledeki birkaç arkadaşlarına anlatmışlar ve onların da aynı şeyi yaşadıklarını öğrenmişler. Bunun üzerine gelip olayı bana anlattılar.”

 

Fail çocukları tehdit etmiş

Çocuklarının fail tarafından “Kimseye bir şey söylerseniz evlerinizi başınıza yıkarım. Kardeşlerinize zarar veririm” şeklinde tehdit edildiğini aktaran M.K., “Onlar da korkudan kimseye bir şey söyleyememişler. Uzun süredir devam ettiğini düşünüyorum bu durumun” diye belirtti.

 

Daha önce aynı suçtan ev hapsi almış

Çocuklarının kendisine durumu anlatması ve mahalleden başka çocukların da tacize maruz kaldığını öğrenmesi üzerine tacize uğrayan çocukların aileleriyle görüştüğünü ifade eden M.K., “Diğer ailelerle de görüştüm ve ‘Birlikte şikayet edelim’ dedim. Ailelerin bir kısmı toplumsal algılardan çekindiği için şikâyetçi olmak istemedi. Ben de ne olursa olsun şikâyetçi olacağımı belirttim ve önce Çocuk Şube’ye ardından da savcılığa giderek suç duyurusunda bulundum. Çocuk Şube’de bir polis bana ‘Çocukları taciz eden M.Ö. mü’ diye sordu. Ben de o olduğunu söyledim. Bunun üzerine polis, ‘Onun hakkında zaten işlem başlatmıştık’ dedi. Bunun üzerine daha önce hakkında işlem yapılmış olmasına rağmen önlem alınmamasına çok öfkelendim. ‘Neden tutuklamadınız o halde de bir sürü çocuğa bunu yapmış’ diye kızdım. Failin daha önce aynı suçlardan ev hapsi aldığını öğrendik” sözlerine yer verdi.

 

‘Korkudan okula gidemiyor’

Çocukların, tacize uğrayan başka çocukların isimlerini de verdiğini kaydeden M.K., “Çocukların bize söylemesi üzerine tacize uğrayan diğer çocukların aileleri de şikayette bulundu. Toplam 4 kişi suç duyurusunda bulunduk” dedi.

 

Şikâyet ettiği için tehdit ediliyor

Şikâyette bulunduğu için failin yakınları tarafından tehdit edildiğini söyleyen M.K., “Şikayet ettiğim için hakkımda kötü konuşuyorlar ve algı oluşturmaya çalışıyorlar. Beni tehdit ediyorlar. Adama iftira attığımı söylüyorlar. Peki diyelim ki ben iftira attım peki ya şikâyet eden diğer aileler? Hepsi mi iftira attı, hepsi mi yalan söylüyor? Böyle algılarla aklamaya çalışıyorlar. Tehdit ve baskıdan dolayı mahalleden taşınmak zorunda kaldım. Benim çocuğum korkudan evden çıkamıyor, okula gidemiyor” diye belirtti.

 

‘Cezasız kalmasınlar’

“Bu faillerin cezasız kalmaması gerekiyor” diyen M.K.,  son olarak  şunları söyledi: “Hak ettikleri cezayı almalarını istiyorum. Başka çocukların bu durumu yaşamasını istemiyorum.”

Dosyanın henüz soruşturma aşamasında olduğunu ve failin tutuklu olduğunu kaydeden M.K., fail cezalandırılmayana kadar dosyanın peşini bırakmayacağını vurguladı.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık