Tarım Ve Orman Bakanlığı tarafından Küçükbaş Hayvan Yetiştiricilerine 9.4 Milyon TL Destek verildi.

Iğdır’daki hayvan varlığının büyük bir kısmını küçükbaş dediğimiz koyun ve keçiler oluşturmaktadır. Gerek İl ekonomisi ve gerekse yetiştiriciler için büyük önem arz eden küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin daha ileri seviyelere ulaşması, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile hayvan birliklerinin koordineli çalışmalarını gerekiyor.

Bu bağlamda İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU Iğdır Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa MALGAZ’ı ziyaret ederek durum değerlendirmesi yaptı.

Ziyarette İl Müdürü Özkan YOLCU; “Her yıl daha ileri seviyelere ulaşmak, bir önceki yıla göre kayıtlı hayvan sayısını artırmak için büyük çaba harcamaktayız. Sağlık ekiplerimizde destekleme süresi dolmadan ve hayvanlar yaylalara çıkmadan yoğun bir performans göstererek 2019 yılı İl geneli küçükbaş hayvancılıkta destekleme miktarını geçen yıla göre % 39 oranında artırarak, 2018 yılında 6.756.500 TL. olan destek miktarı 2019 yılında 9.402.000 TL. olarak gerçekleşmiştir. Bütün hayvan yetiştiricilerimizin Bakanlığımızın vermekte olduğu bu desteklerden faydalanması için birliklerimize üye olmalarını, küpeleme ve aşı işlemlerini zamanında yaptırmalarını istiyoruz. Bu çalışmalarımızda bizlere destek olan Iğdır Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa MALGAZ’a, ve Kurumumuz sağlık ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir