ÜLKÜ HANIM IĞDIR’A HİZMET YOLUNDA…

3 ay önce
614 kez görüntülendi

ÜLKÜ HANIM IĞDIR’A HİZMET YOLUNDA…

ÜLKÜ HANIM IĞDIR’A HİZMET YOLUNDA…  

23/11/2023                         

Yaklaşık on gün önceydi, Akay Hoca’dan bir mesaj aldım: “Yeğenin Ülkü Hanım Belediye Başkanı aday adayı olma yolunda, haberin olsun” diye.  Eeee… Gazetecilerin kulağı delik olur ya. Fısıltıları bile duyacak kadar hassastır onlar.

Doğrusu hiç beklemediğim bir haberdi.  Evet uzun zamandır belediye başkan yardımcılığı görevini başarıyla yürütmekteydi. Bu süreçte birçok başkan değişti, Ülkü ÖCAL aktif siyasetle ilgilenmeden, insan ayırımı yapmadan işini, görevini doğru ve tam bir tarafsızlık, titizlikle yapmaya çalıştı, yaptı da.   Herkesin “hanımefendi” diyebildiği bir saygınlığa ulaştı.

Zaten uzunca bir süreden beri zevkle hizmet ettiği ve bu hizmetten büyük mutluluk duyduğu kurumun başkanlığına talip olması onda var olan “özgüvenin” de bir göstergesidir.

Birde Güzel Iğdır’ımızda ilk kez bir kadın başkan adayının var oluşu; sadece Iğdır’da,  sadece bölgede değil;  Türkiye genelinde dikkatlerin, ilgilerin Iğdır’a yönlenmesine neden olabilecektir.

Ülkü, yıllar önce Üniversite bitirmiş biri olarak; Belediye ve Devlet işlerinde uzun süre tecrübe kazanmış, sorunları ve onların çözüm yollarını bilen, ekip çalışmasını önemseyen biridir. Cumhuriyet kadını olarak Siyasetin ve Iğdır Halkının tercih etmesi durumunda, Başarılı bir Belediye Başkanı olacağına inanmaktayım.

Bir de şu var; Iğdır doğuda parlayan bir yıldız olma yolunda hızla ilerlemektedir. Coğrafyasının önemi, sahip oluğu üstünlükler ve gelecekle ilgili yüksek beklentiler nedeniyle yoğun bir şekilde göç almış ve almaktadır, kent nüfusu hızla artmakta, büyüme süreci yaşamaktadır.

Bilindiği üzere, Iğdır’ımızın hemen yanı başında yapılmakta olan ZENGEZUR KORİDORU ve bununla bağlantılı olarak hayata geçirilecek İPEK YOLU ile Türkiye, Iğdır üzerinden bir başka dünyaya açılmış olacaktır, yakın bir gelecekte…

Ayrıca; Ermenistan’la sürdürülen görüşülmelerde mutabakata varılması halinde bu komşu ülke ile de   iktisadi ilişkilerin başlayacağı muhakkak.  İleride Ağrı Dağı’nın da turizme açılmasıyla Iğdır’da refah seviyesi büyük ölçüde artacak, istihdam sorunu çözülecek, kişi başına düşen milli gelir Türkiye ortalamasının da üzerinde gerçekleşecektir.

Büyümekte olan Iğdır’ı, böyle bir geleceğe hazırlamada Belediye Kurumuna çok büyük görev ve sorumluluklar düştüğü muhakkaktır. Ülkü ÖCAL’ın, sahip olduğu yüksek eğitim düzeyi, uzun süren belediye ve devlet tecrübesi, kurumlar arası diyalog, işbirliği, ekip çalışmasıyla bu görev ve sorumlulukları başarıya dönüştüreceğine inanmaktayım.

Ben Marmaris’teyim, burada da yakın bir arkadaşım, dostum, bir başka kadın Belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklamıştır.  Biri ülkemizin en doğusunda, diğeri ülkemizin en batısında kendilerini kanıtlamış iki kadın Şehrimizi yönetmek, güzelleştirmek üzere güvenle yola çıkmışlardır. Her ikisine de başarılar dilerim; gönlüm, inancım, güvenim onlarla…

Karar ve söz siyasetin ve Iğdır halkının, Ülkü’müzün yolu açık olsun…         23.11.2023

İslam ÇANKAYA/ Öğretim Görevlisi

Loading

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık