Saygıdeğer Hemşehrilerim,

10 ay önce
367 kez görüntülendi

Saygıdeğer Hemşehrilerim,

Saygıdeğer Hemşehrilerim,

17/04/2023

Öncelikle 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimlerinin Ülkemize ve Miletimize hayırlara vesile  olmasını diliyorum.

Tüm adaylarımıza sağlıklı ve başarılı bir seçim dilerken, 20. Dönem Milletvekiliniz olarak, Iğdır’ın özel durumunun da bu seçimle beraber avantaja çevrilebileceğini sizlere hatırlatmayı önemli bir vazife olarak görüyorum.

Saygıdeğer hemşehrilerim,

Azerbaycan işgal edilen topraklarını büyük zaferle geri alarak, bölgeye özgürlüğünü ve barışı kazandırmakla beraber bölgemizin dünyanın en büyük bir ticaret merkezlerinden biri olmasının da önünü açtı.

Yakında bütün batı ülkemiz üzerinden Kafkasya’ya ve Asya’ya bağlanacaktır.

Iğdır, İstanbul Boğazından daha büyük bir siyasi, ekonomik ve kültürel koridor olacaktır.

Iğdır’ın bu özel durumunu sizlere Milletvekilliği görevimi yaparken sürekli vurguladım, ulusal ve uluslararası bütün görüşmelerimi yaparak bu barışın mutlaka olması gerektiğini dönemim boyunca anlattım. Maalesef, Ermenistan’ın işgalci ve düşmanlıkla dolu politikası yüzünden günümüze kadar geldik.

Neden bu seçim önemli, çünkü seçeceğiniz Cumhurbaşkanı ve bölge milletvekilleriniz Iğdır’ı dünyanın en önemli merkezi yapmakta aynı derece öneme sahip yetenek ve tecrübeye sahip olmalıdırlar.

Değerli Hemşehrilerim, seçtiklerinizin elinde sihirli değnek yok, ancak sizlerin toplam iradesinin verdiği çok önemli bir güç var, seçtikleriniz bunu anlayacak seviyede olmalıdır.

Seçilen maaş, mevki, makam, şöhret, dokunulmazlık, nutuk atma pozisyonu için seçilmemelidir, seçilenin, sizin ona verdiğiniz toplam iradeyle her şeyi yapabileceğini anlamalıdır.

Sizlerin toplam iradesinin nelere kadir olacağını yazmaya satırlar yetmez, ben bu gücü çok genç yaşta gördüm, zamanı yaşayanlar bilir, oylarım çalınmazsa, bu güçle çok şey yapabilirdim. Sizlerden isteğim bu gücü ehliyetli, tecrübeli ellere verin, işi, maaşı, makamı olsun diye sizlerin iradesini kişisel, ailesel varlığa dönüştürenlere lütfen aldanmayın.

İlimizde uzun yıllardır sadece kürt kardeşlerimin blok oyunu alıp ideolojik pozisyona, ömür boyu kişisel ve ailesel makam ve maaşa dönüştüren milletvekilleri seçtiniz, bahsettiğim iradeyi sizden alıp size ne verdiler, lütfen düşünün.

Aynı şekilde seçimi Azeri, kürt aday seçimine sokan ve sizin iradenizi alıp kişisel ve ailesel makam, maaş ve şöhrete dönüştürenler size ne verdiler, lütfen düşünün.

Her iki kesimin seçtiği arkadaşlar, seçilmeden önceki işsiz, güçsüz dönemlerine döndüler, bir farkla artık makam, mevki ve maaşları var, lütfen düşünün.

Sizlerden, kısa bir dönem bile olsa, iddia ediyorum, geceli gündüzlü, 90’lı yılların çok az imkanlarıyla Ali Asker AŞIRIM gibi gerçek bir başkanla bütün gelecek alt yapılarınızı programa ve uygulamaya sokmuş milletvekiliniz olarak, istirham ediyorum.

Seçiminizi Iğdır’ı ve Türkiye’yi büyük ufuklara açacak, Iğdır’ı dünyanın en önemli merkezi yapacak adaylardan yana yapınız.

Adaylardan hangisi bizlere bu imkanı sağlarsa onu gönderelim.

Yatırımı, üretimi, istihdamı, finansı, uluslararası ticareti bilen kimse onu destekleyelim.

AKPARTİ adayı CanTürk beyi sadece maddi gücü olan, Iğdır’a şimdiye kadar karşılıksız hizmetler yapan biri olarak görmeyin, Iğdır’ın bahsettiğim önemi için ulusal ve uluslararası otoritelere ulaşma yeteneği olan birisi olarak görün.

Seçimin hayırlara vesile olmasını diler, sizlere ve ailelerinize en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Adil AŞIRIM

  1. Dönem IĞDIR Mv.

Loading

Reklam

Yorumlar

  1. Cemal Surmeli dedi ki:

    Adil Bey, artık bu işlere karışmayın…Igdir kavgayı değil barışı ve huzuru seçecektir. Bıktık yalan dolandan… Cemal Sürmeli

  2. Cemal Surmeli dedi ki:

    Adil Bey, Turkiye zorda ve dardayken siz eski vekil olarak nasıl olurda böyle rahat konuşup yaşıyorsunuz. Bunca dert çıktı milletin başına Bu illet bunun farkında değil mi sanıyorsunuz. Öyle terör korkusu salarak bir yere varamazlar bilesin. Üç beş zengin değil, halk zengin olmalı halk…

Yorum Yaz

Yukarı Çık