KÜÇÜK KÜÇÜK İÇSEL DÜŞÜNCELER

3 ay önce
618 kez görüntülendi

KÜÇÜK KÜÇÜK İÇSEL DÜŞÜNCELER

KÜÇÜK KÜÇÜK İÇSEL DÜŞÜNCELER

 05/11/2023

         İnsanoğlunu anlamak zordur. Para kazanmak için sağlığını riske eder. İhmal eder. Para kazanır. Ama sağlığı bozulmuştur. Bu seferde sağlığını geri kazanmak için para harcar.

         Belgeselleri anlamakta zorlanıyorum. Hepsinde “vahşi tabiat” derler. Vahşi hayvanlar derler. İyi hoş da aslan geyiği yakalayıp yemezse nasıl yaşayacak. Yavrularına nasıl bakacak.

         Doğada müthiş bir uyum vardır. Biri diğerini tamamlar. Biri diğeri için vardır. Bu besin zincirinin bir halkası koparsa diğerleri de olumsuz etkilenir.

         Bir faunadaki, söz gelimi yılanları öldürürseniz, bu sefer fareler çoğalır ve ekinleri bozar. Kurt, aslan gibi avcı hayvanları öldürün. Bu sefer geyikler ağaçları otları yer, bitirir. Domuzlar çoğalır. Demem o ki doğadaki denge bütün canlıların birinin diğeri için varolduğu gerçeğini gözden kaçırmamalıyız.Ve o faunada her canlıdan ne kadarının yaşayabileceği belirlidir. Birini diğerinin aleyhine bozduğumuzda her şey altüst olur.

         Bu açıdan bakıldığında gerçek vahşi insandır. Hayvanlar yaşamak için besin ararken biz sinirlenir adam öldürürüz. Kıskanır adam vururuz. Mezhep için din için adam katlederiz. Ve güya siz eşrefi mahlukatız, onlar ise vahşi hayvan.

Ormanları yakar kendimize tarla açarız.

Doğal sulak alanları kurutur ekin alanı yaparız. Orda ki bütün canlılar, kuşlar, kurbağalar, balıklar, solucanlar…ölür. Biz değil de onlar vahşi olur.

HES projeleri ile yapay göller oluştururuz ama o sahayı da su altında bırakırız. Kimin umurunda. Ardından sel olur, kuraklık olur. Fırtına olur. Deprem olur. Yakınırız. Ya bu ne felaket diye.

Baz istasyonları, bilgisayarlar, android televizyonlar, telefonlar, elektrikli robotlar, araçlar…her tarafımızda ışıma-radyasyonlar

Doğal olmayan, genetiği değiştirilmiş yiyecekler, katkılı içecekler, yapay evler, yapay giysiler.

Sonracığıma bol bol tahliller ilaçlar, röntgenler, MR ler, scopiler,

Hızla kirlenen sularımız havalar ve tabii ki bünyemiz.

Milli Eğitim Bakanlarımızdan birisi   cevahir değerinde bir söz söylemişti:  -ŞU OKULLAR OLMASA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINI NE GÜZEL İDARE EDERDİM.

Şu insanlar, yani bizler olmasak tabiat ne harika olurdu.

Loading

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık