19/06/2020

LEZZETİ HİÇBİR YERDE BULUNMAYAN

KAYISIMIZIN HASADI BAŞLADI

          Doğunun Çukurova’sı, Üç ülkeye sınır ve aynı zamanda Türkiye’mizin zirvesi olan İlimiz Iğdır’da hasatlar birbiri ardına geliyor. Ülkemizde ve komşu Ülkelerde tadı ve aromasıyla tanınan ve hatırı sayılır bir yeri olan Iğdır’ın (şalak) kaysısının hasadı başladı.

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından baharda çiçeklerin açmasından hasat mevsimine kadar sürekli ziyaret edilen yetiştiricilerimizi hasat zamanı da yalnız bırakmayarak yanlarında oldular, bereketli ve bol kazanç dileklerinde bulundular.

           İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU kayısı hasadı yapan yurtiçi ve yurtdışına ihraç eden üreticimiz ve aynı zamanda ihracatçı Vedat BAĞRI’yı ziyaret ederek hasat hakkında bilgiler aldı. İl Müdürü Özkan YOLCU; “İlimizde yetişen ve coğrafi işareti olan şalak kaysımız İlimizin kalkınmasında çok büyük rol oynamaktadır. Şu an burada birçok civar ilden gelip kayısı hasadında çalışanlar var. İlimize faydası olduğu gibi civar illere de iş imkanı sağlıyor. Şu an bulunduğumuz ve hasadı yapılan bahçede Bursa’dan ve Azerbaycan’dan gelip yurtiçi ve yurtdışı ihracat bağlantısı kuran işadamları var. Bu bizim yetiştirdiğimiz kayısının kalitesini ve ayrıcalığını göstermektedir. Bütün hasat yapan üreticilerimize ve bu hasattan evini geçindirmek için emek harcayanlara bereketli ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir