KATRANI KAYNATSAN OLUR MU ŞEKER?

4 ay önce
186 kez görüntülendi

KATRANI KAYNATSAN OLUR MU ŞEKER?

24/01/2021

(YAZARIN SAPIKLIĞI)

Birileri isim vermeden konunun üstünü örterek eleştiri yapıyor.

Eril ahlaksızlık, ya da dişil edep diye bir kavram yoktur. Ahlaksız insan, ya da ahlaklı insan vardır.

Açık uçlu cümlelerle, bir kesimi itham etmek köktenci pozitif ayrımcılıktan öteye gitmez. Bu sebeple, keşke direk muhatabini hedef alıp, hatta küfür bile etmeniz gerekiyorsa, gözlerinin içine bakarak etseniz. Ahlaklı bir toplum ancak bu şekilde kazanılır. Yani kötü olanı deşifre ederek kazanılır.

Hangi yazar’ı ima ettiğinizi, ben biliyorum.(M.A.Topbaş) Lakin başkaları bilmiyor. Bu yüzden hangi konuda, neyi ya da kimi itham ettiğiniz açık bir şekilde belirtmelisiniz. “Katranı kaynatsan da olmaz ki seker.” Diye yaygın bir söz vardır.

Rakamlarla ifade etmek, pek de doğru olmamakla birlikte. Bu it veya benzeri birkaç kişi, üç ya da beş kadına  edepsizlik yapmıştır, bundan sonra da yapilacaktır. Çünkü bu gibilerini deşifre etmediniz! Çünkü bu gibilerin gözlerinin içine bakarak sen serefsizsin diyerek cezalandırmadınız.

       Milli şair dediğiniz bir şair müsveddesi bir zat bile, bütün kadınlara; “Örtüsüz kadın, perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ise, ya kiralık ya da satılıktır!” Diye küfretti. O günlerde bu ahlaksız ayyaş şaire kimse tepki göstermedi.

Ne yazık ki, zatın birisi TV ekranlarından milletin gözünün içine bakarak tekrarladı! Halk sokağa dökülüp tepki gösterme yerine konunun üstünü örttü ve sustu.

Boylece bu günlere gelindi. Biri anasının diz kapağını görünce tahrik oldu, bir diğeri 9 yaşında kız çocuğuyla evlenmeyi Allah’ın emri saydı. Bir başkası 4 yaşındaki erkek çocuğa tecavüz etti. Arkasında namaz kıldığınız imam bile camide seks partisi düzenledi, 75 yaşındaki Hacı köpeğe tecavüz etti. Sokağa dökülme, isyan etme yerine münferit olaylardır diye sustum, sustunuz, sustular.

Bu güne gelindiğinde ise,

“Katranı kaynattık olmadı şeker.” Ne var ki, ahlaksızlar, onursuzlar, şerefsizler hep cinsine çekti.

Etmeyin. Önce kendinize, sonra inandığınız Tanrı’ya dürüst olun.

Şerefsizlerin, hırsızların, ahlaksızların gözünün içine bakarak; sen serefsizin, sen hırsızsın, sen ahlaksızsın. Diye söyleyin. Söyleyin ki, temiz bir toplum yaratın!

Aşağıdaki iki sekme aşağıdaki içeriği değiştirir.

Efkan Ötgün

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık