Kars’ta Öldürülen Anne Ve Oğulun Davası Görüldü

1 yıl önce
282 kez görüntülendi

Kars’ta Öldürülen Anne Ve Oğulun Davası Görüldü

07/05/2021

İstanbul’dan ev almak için geldikleri Kars’ta öldürülen Figen Karadağ ve oğlu Mert Muhammet Karadağ’ın bugün görülen davası ertelendi.

İstanbul’dan ev almak için geldikleri Kars’ta Şehitler Mahallesi’nde ev baktıktan sonra bir daha kendilerinden haber alınamayan anne Figen (46) ve oğlu Mert Muhammet Karadağ’ı (24) 10 Temmuz 2020’de ateşli silahla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanık M. Saçu hakkında  “kasten öldürme” suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve “silahla yağma” suçundan da 20 yıldan 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü. Kars 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya öldürülen Figen Karadağ’ın kızı Şeyda Meral Tekingündüz, ve müşteki avukatları hazır bulunurken, Saçu tutuklu bulunduğu Iğdır S Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılıyla katıldı.

Kimlik tespiti ardından başlayan duruşmada konuşan sanık Saçu, savunma yapmak için ek süre istediğini belirterek, “Avukatım bizzat cezaevinde yanımda olduğu zaman ifade vermek istiyorum. Savunmamı hazırlamak için zaman istiyorum. Üzerime atılı suçu ile hakları anladım, uzun süre tutuklu bulunuyorum tahliyemi ve tutuksuz yargılanmak istiyorum” dedi.

Öldürülen Figen Karadağ’ın kızı Tekingündüz ise sanığın ifadesi sonrası konuşmak istediğini belirterek, “Sanıktan şikayetçiyim, davaya katılmak istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti sanık Saçu’nun tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. (MA)

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık