11/05/2020

Iğdır’daki Yurtlarda 14 Günlük Karantina Süreci Sona Eren 169 Vatandaş Memleketlerine Uğurlandı. 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında Suudi Arabistan’dan tahliye edilerek Iğdır’a getirilen 169 şahıs14 günlük karantina süreleri tamamlanarak memleketlerine uğurlandı.

Süreyya Sülün Hanım Öğrenci Yurdu’nda ve Iğdır KYK’da karantina süreçleri dolan vatandaşlar yapılan sağlık kontrollerinin ardından görevlilerimizce gül ve fidan hediye edilerek Kafkas Halk Müzikleri ekibinin seslendirdiği müzikler eşliğinde yurttan ayrıldılar.

Vali Yardımcısı Aydın Börü’nün de katıldığı uğurlama töreninin Anneler Gününe denk gelmesi sebebiyle Vali Yardımcısı tarafından yurttan ayrılan annelere çiçek takdim edilerek günün anısına İl Sağlık Müdürü Dr. Caner Tazegün, sağlık görevlileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevlileri, karantina süreci sona eren katılımcılar ile birlikte yurt bahçesine fidan dikildi.

Yurttan ayrılan vatandaşlar karantina sürecinde tüm ihtiyaçlarını karşılayan Mülki İdare Amirlerine, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevlilerine ve sağlık çalışanlarına teşekkür ederek memleketlerine gitmek üzere otobüslerle yola çıktılar.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir