İYİ PARTİDE OLAĞANDIŞI CANLILIK

1 yıl önce
504 kez görüntülendi

İYİ PARTİDE OLAĞANDIŞI CANLILIK

27/06/2021

İYİ PARTİDE OLAĞANDIŞI CANLILIK

         Her ne kadar iktidar sözcüleri erken seçim filan yok deseler de iktidarda muhalefette yarın seçim olacakmış gibi sahaya iniyor ve seçmenle organik bağlar kurmaya çalışıyorlar.

         Bu açıdan iktidar sanıldığı gibi avantajlı değil. Zira protokol ve bürokrasi, onların vatandaşla irtibatını kesip, kendisini öne çıkartıyor. Bürokratik ve protokol duvarı önlerini kesiyor.

         Buna karşın muhalefet partileri genel başkanları ve yardımcıları ile rahatça alanları dolaşıp halk ile organik bağ kuruyor, onların dertlerini dinliyor.

         Bu cümlelerden olmak üzere İYİ Parti Teşkilattan sorumlu Başkan Yardımcısı Mümin İNAN bölgemize geldi.

         İYİ Parti İl Başkanı Fuat ATA ve Merkez İlçe Başkanı Sadık UCA Kars’a misafir genel başkan yardımcısını karşılamaya giderken beni de yanlarına aldılar.

Kars İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Teğmur ER, Kars İyi Parti Gençlik kolları Başkanı Şükrü Erbaki, Iğdır Iyi Parti Merkez Ilçe Başkanı Sadık UCA, Iğdır İyi Parti İl Başkanı Fuat ATA, Kars Iyi Parti İl Başkanı Yüksel AKBABA, Kars Iyi Parti İl Muhasibi Nebi ARIĞ, oturan Kars Iyi Parti Il Başkan Yar. Kemalettin Kavas

         Kars İYİ Parti İl Başkanlığı bizi büyük bir ilgi ve incelikle karşıladı. İçlerinde benim yaşıtım da vardı. Kars Alpaslan Lisesi günlerini yad ettik.

         Derken beklenen konuk havaalanından alınıp partiye getirildi.

         Çok ama çok uzun boylu heybetli bir yapısı olan Mümin İNAN iki kez Niğde Belediye Başkanlığı ve bir dönemde MHP’den milletvekili olmuş. Sonra MHP den ayrılarak İYİ parti saflarına katılmış. Deneyimli, hitabeti yüksek bir siyasetçi.

         İl Başkanı makamında kısa bir sohbet oldu. Cumhur Başkanlığı yönetiminin felç olduğunu, talan, soygun, hukuksuz haksız işler yapıldığını söyledi. Bilahare salona geçildi ve orada teşkilatçı olması nedeniyle partilerden bekledikleri performansı görmek istediklerini rakamlar ile anlatarak üye sayısına ağırlık verilmesini, vatandaşın her vesile ile ayağına gidilip onların dertlerini beklentilerini dinlemelerini söyledi.

         Gecikmiş öğlen yemeğini müteakiben konuk Genel Başkan Yardımcısını alarak Iğdır’a hareket ettik. Yol boyu siyasi değerlendirmelerde bulundu. Ben gazeteci olarak dinlemeyi ve fakat kısa sorular ile konuları deştim. O da Genel Başkanın popülaritesinin, giderek yükseldiğini ve birinci parti olmaları ihtimalinin sürpriz olmayacağını ısrarla vurguladı. Bu iktidarın artık gidici olduğunu, teşkilatların canlılığının ve halkın ilgisinin büyük olmasının bunun işareti olduğunu söyledi.

         Tuzluca’da çay molası verdik ve ilçe başkanı bizleri ağırladı.

İYİ Parti Tuzluca İlçe Başkanı bizleri ağırlarken

         Ertesi gün İYİ Partililerle bir araya gelen Mümin İNAN patinin sorunlarını dinledi. Yapılan çalışmaları sordu. Ve üye yazılımına önem verelim. Üye olan kendisini partili olarak görür. Aidiyet hisseder. Halkla , vatandaşla, esnafla, köylü ile iletişiminizi güçlendirin, artırın dedi. Milletvekili seçiminde parti yönetimine ve belki de bütün üyelerin katılımıyla aday belirlemekten yanayız.

+

Mümin İnan Partililerle

         Bu talan, vurgun, haksız, hukuksuz, yönetimden kurtulacağımız günler yakındır. İlk seçimde bunları göndereceğiz. Adına başkanlık denilen bu sistemden   GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEME inşallah geçeceğiz. Iğdır’a önem veriyoruz. Sınır illeri hassas bölgelerdir. Buranın kadirşinas halkı bizleri yalnız bırakmayacaktır.

         Daha sonra partililer ile HERŞEY DAHA İYİ OLACAK dileğiyle hatıra fotoğrafları çekildi.

         Ertesi gün konuk İYİ Parti Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mümin İNAN Iğdır’dan, partililerden pek memnun kalarak ilimizden ayrıldı.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık