İYİ PARTİ ÜÇÜNCÜ YILINI KUTLADI

2 yıl önce
290 kez görüntülendi

İYİ PARTİ ÜÇÜNCÜ YILINI KUTLADI

26/10/2020

Iğdır İYİ Parti il teşkilatı partilerinin 3. Yılını il binasında kutladılar. İYİ Parti Iğdır Merkez İlçe Başkanı Sadık Uca, Kutlamaya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bildiği gibi İYİ Partimiz bugün 3.yılını kutluyor. Genel başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendinin de katılım sağlayacağı büyük kutlamamız İzmir Tandoğan Meydanı’nda olacaktır. İl Başkanımız Sayın Futa Ata’da bu büyük kutlamaya katılmak üzere İzmir’de olduğu için bugün bugün aramızda bulunmamaktadır. Bizler İl, Merkez İlçe, Kadın Kollarımız ve ilçe teşkilatlarımızla il binamızda 3. Kuruluş yıldönümümüzde bir aradayız.

Milletimizin isteği üzerine, çok badireler atlatılarak, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanım ve bir avuç cesur insanın insanüstü gayret ve çalışmaları neticesinde 3 yıl önce bu gün partimizi kurduk. Çok kısa süre içinde bütün ülkede cesurlar tarafından il ve ilçe teşkilatları oluşturularak olası bir seçime hazırlandık. İktidarın baskın seçimle partimizi seçime sokmama düşüncesini, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun planı zora soktu.

Bu güne kadar, üzerimizde oynanan birçok oyunu bozduk. Milletimizin teveccühü bizleri daha çok çalışmaya teşvik etti ve etmektedir. Çalışacağız ve Allah’ın izniyle başaracağız. Sayın Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı, partimizi iktidar yapacağız.

İYİ Parti; Türk milletinin ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünü korumayı; Kurtuluş Savaşımızın eşsiz kahramanı başkomutanı, cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ün ilkelerini esas almayı; Türkiye Cumhuriyeti’ni milletler topluluğunun bağımsız, egemen, şerefli ve itibarlı bir üyesi olarak etkin bir bölgesel güç ve lider ülke yapmayı; böylece bölge ve dünya barışına katkıda bulunmayı amaç edinirmiştir. Cumhuriyetimizin kurucu iradesine bağlı olarak, Anayasa’nın ilk dört maddesinde yer alan temel niteliklerin varlığını devletimizin bekasının teminatı olarak kabul eder.-etmiştir. Demokrasi, insan hakları, adalet, eşitlik, özgür düşünce, hür irade, likayat, bağımsız ve tarafsız yargı, denge ve denetim sistemleri gibi demokratik hukuk devletlerinin temel kavram ve ilkelerini benimser. Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ndeki ölçütlerin, bireysel hak ve hürriyetlerin gerçek manasıyla ve evrensel değerler kapsamında uygulanmasına çalışır.

  Egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milletine ait olduğu, kuvvetler ayrılığının tesis edildiği, hukukun üstünlüğü ilkesinin özümlendiği bir devlet yapılanmasını zaruri görür. Bunun için çok partili demokratik parlamenter sistemin geliştirilerek uygulanması gerektiğine inanır.

 Türk tarih ve kültürünün süzgecinden geçerek günümüze taşınmış değerler ile bu değerleri temsil eden Ahmet Yesevi, Hacı Bektaş Veli, Mevlana, ve Yunus Emreler’in anlayış ve felsefi yolumuzu aydınlatır. İfade, inanç, din ve teşebbüs hürriyetini teminatı olarak görür. Milli geliri daha hızlı büyüterek refahı artırmayı, adil paylaşım ile refahın tabana yayılmasını ve toplumsal huzuru artırmayı hedefler. İktisadi değer ve kaynaklarımız sahip çıkar ve en verimli şekilde değerlendirir.

Milli ve manevi değerlerimizi yaşatmaya, çağdaş gelişmiş ülkelerin ittifakla kabul ettiği evrensel değerlere katkı sağlamaya; ülkemizde bilim, sanat, estetik gibi milli değerleri geliştirmeye; insan yetiştirme düzenimizi nitelik ve nicelik olarak en ileri ülkelerin seviyesinin üstüne çıkarmaya; siyasetin ahlak zemininde yapılmasına, devletin temeli olan adaletin güçlendirilmesine; bu ilkelerle insanlarımızın daha huzurlu, mutlu ve özgür yaşamasını temin etmeyi hedefler. Bu hedefleri gerçekleştirmeyi yüce Tanrı’dan bize nasip etmesi dileği ile tekrar hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.”

Açıklamadan sonra 3. Yıl pastası kesilerek ikramlar yapılarak basın mensupları ile soru-cevap şeklinde bir sohbet ile kutlamaya devam edildi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık